Americký dramatik, od nějž už se na Vinohradech hraje úspěšná komedie Tenor na roztrhání, často zasazuje své hry do uměleckého prostředí, ze kterého umí vytěžit řadu vtipných situací. V případě titulu Shakespeare v Hollywoodu zabrousil do filmové branže: děj se odehrává v hollywoodských ateliérech ve 30. letech 20. století.
V té době tu natáčel významný německý režisér Max Reinhardt film podle Shakespearovy hry Sen noci svatojánské. V ateliérech nechal postavit i začarovaný les a k účinkování přizval největší hvězdy té doby.
To všechno se opravdu stalo, stejně jako se ve hře objevují historické postavy herců představujících Shakespearovy postavy. Jenže pak se tu objeví i skutečný Puk a kouzelný král Elfů Oberon - a v ateliérech se začnou dít neuvěřitelné věci.
"Royal Shakespeare Company mě požádala o komedii a to mi velmi zalichotilo. Nakonec jsem dostal nápad o zákulisní hře z Hollywoodu během natáčení Shakespearovy hry.
To prostředí se mi líbilo: bylo to americké a bylo to shakespearovské," komentuje autor vznik textu, za který získal Helen Hayes Award pro nejlepší hru roku 2003.
V režii Jany Kališové titulní roli nastudoval Viktor Preiss. Dále diváci uvidí Tomáše Matonohu, Barboru Petrovou, Martina Zahálku, Jiřího Plachého, Pavla Rímského, Vendulku Křížovou, Andreu Elsnerovou, Barboru Munzarovou, Daniela Bambase, Jiřího Žáka, Oldřicha Vlacha, Václava Vydru a Pavla Baťka.
Scéna vznikla z dílny Miloně Kališe, kostýmy navrhl a připravil Jan Růžička. Hudební složku vytvořil Daniel Fikejz. Před koncem sezony mohou Shakespeara v Hollywoodu diváci vidět ještě v sobotu 24., ve středu 28. a ve čtvrtek 29. června vždy od 19 hodin.

