Ostravakovy dřysty kvartyruji v kisni

kul
2. 1. 2007 11:30
Ostrava - Se čtenáři svého blogu se rozloučil, v televizi zažívá premiéru. První ze zápisků z Deníku Ostravaka odvysílala ČT1.

Návštěvnost stránek ostravak.bloguje.cz se vyšplhala ke třem milionům a z vyprávění severomoravského chachara, muže středních let, a jeho postřehů z putyk i domácností, se stal fenomén. První záznam pořídil dosud neodhalený autor v prosinci 2004, letos na Boží hod se rozloučil.

"Dva roki je dluha doba. Jak sem před dvuma rokami začinal psať první dřyst, ani ve snu by mě něnapadlo, kaj se to až dostaně a jake z teho budě halo. A dik za to vam všeckim! Tuž ale posledni dobu mě to jaksyk zmaha."

Neloučí se ale na dobro, naopak expanduje na jiná média. Fanoušci (někteří z nich jsou sdružení v klubu) se mohou těšit na novou knihu, audiozáznam, koupit si tričko a v ostravském Divadle loutek se připravit na únorovou premiéru Z Deniku Ostravaka.

A v úterý večer první program České televize vysílal první Denik Ostravaka. Bude mu patřit každé úterý od 21.45.

"Čtvrthodina bude zaplněna četbou a částečnou dramatizací literární předlohy. Ve čtení Ostravakových fejetonů se budou střídat populární interpreti," říká Jolanda Pilařová z ostravského televizního studia.

Diváci v premiéře viděli Richarda Krajča, kterého v příštích týdnech vystřídají Pavel Zedníček, Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Jiří Štěpnička nebo Jana Paulová.

Televizní cyklus podle scénáře Marka Pivovara režíruje Janusz Klimsza, šéf činohry Národního divadla moravskoslezského.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Premier League vyšetřuje Manchester City kvůli porušení finančních pravidel

Vedení fotbalové Premier League zahájilo vyšetřování Manchesteru City kvůli podezření z porušení finančních pravidel mezi lety 2009 až 2018. Úřadující angličtí šampioni jsou obvinění, že během uvedených let neposkytli kompletní údaje z účetnictví a nesplnili podmínky finanční fair play. S odkazem na vyjádření Premier League to uvedly agentury Reuters a AP.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Dodavatel innogy zlevní plyn pod cenový strop. Sleva začne platit zpětně od začátku února

Energetická společnost innogy, která je s více než 1,1 milionu klientů největším dodavatelem plynu v ČR, zlevní 320 000 svých stávajících zákazníků dodávky plynu pod vládní cenový strop. Sleva, která bude platit zpětně od začátku února, zajistí podle ní úsporu zhruba 240 Kč za megawatthodinu (MWh). Zákazníci, kteří plynem vytápí rodinný dům tak v průměru ušetří asi 3000 korun za rok. U klientů, kteří plyn používají na vaření, bude sleva 34 procent. Dnes o tom informovalo innogy. Ceny energií pod vládní strop v posledních dnech snižují i další velcí dodavatelé.

Většina dodavatelů energií od začátku roku nabízí novým zákazníkům tarify s cenami vycházející z vládního cenového maxima. To činí pro letošní rok 6000 korun za jednu MWh elektřiny včetně DPH a 3000 korun za jednu MWh plynu. K tomu je potřeba připočítat distribuční poplatky. Takzvané stropy platí pro domácnosti, firmy i veřejné instituce.

Sleva pro zákazníky innogy, kteří mají základní tarif Standard na dobu neurčitou, dosáhne 18 procent z dosavadních ceníkových cen pro zákazníky, kteří plynem topí. Nové ceny pod stanoveným stropem budou mít také zákazníci, kterým aktuálně končí jejich fixované smlouvy. Firma uvedla, že tak reaguje na současný cenový vývoj na velkoobchodních trzích, kde plyn za poslední měsíce několikanásobně zlevnil. Ke snížení cen přispěly také výrazné úspory energií a teplé počasí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy