O Cenu Thalie bojuje i Simona Stašová

Hej
31. 1. 2008 9:48
Slavnostním večerem opět provede Antonín Procházka

Praha - Nominace na ceny pro nejlepší české herce vyhlásila Herecká asociace, které předsedá herec Václav Postránecký. Thalie se udílejí ve čtyřech hlavních kategoriích - činohra, opera, balet a opereta či muzikál. Tři ceny budou uděleny za celoživotní přínos divadlu; jedna připadne mladému umělci do 33 let.

Mezi letošními nominovanými herečkami za činohru je Simona Stašová za roli Evy Mearové v divadle v Příbrami, Helena Dvořáková s Faidrou z Divadla v Dlouhé či Alena Sasínová-Polarczyk za roli v Rackovi na Komorní scéně Aréna Ostrava.

Z činoherních herců se mezi sebou utkají Vladimír Kratina z Činoherního klubu, Erik Padrus a Norbert Lichý, oba zástupci moravských scén.

I v operní kategorii jedinou nominaci pražského Národního divadla pro Anda-Louise Bogza za Děvče ze Západu převálcovaly dvě nominace pro mimopražské scény. Ty patří Maidě Hundeling za Sentu v Bludném Holanďanovi ústecké opery a dvěma solistům ostravského ND, kterými jsou Martin Gurbaĺ a Gianluca Zampieri.

V oblasti muzikálu zabodovalo Hudební divadlo Karlín s dvěma nominacemi pro Čardášovou princeznu, brněnské Městské divadlo kontruje dvěma nominacemi pro Čarodějky z Eastwicku.

Za balet si nominace odnesli dva interpreti z pražského Divadla Ponec, Jana Přibylová a Michal Štípa za pražské Národní divadlo, Nikola Márová za Státní operu Praha a Lukáš Lepold za Národní divadlo moravskoslezské Ostrava.

Ceny Thálie budou uděleny 29. března na slavnostním večeru v Národním divadle, večer bude vysílán přímým přenosem na obrazovce České televize, provázet jím už potřetí bude dramatik Antonín Procházka.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy