Magor čestným občanem Humpolce

Magor čestným občanem Humpolce
Ivan Martin Jirous zvaný Magor. Básník, kritik, významná osobnost českého undergroundu. Až to tady skončí, půjdu na houby
Na pozvání starosty města přichází na radnici
Zpívá mohutným hlasem. Slavnostně slibuje starostovi Jiřímu Kučerovi, že se při slavnostním aktu nesvlékne do naha
Cestou z radnice do kina na slavnostní akt zpívá mohutným hlasem v několika slovanských jazycích
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
5. 9. 2009 11:12

Má první fotografie, co vyšla veřejně, se jmenovala Pocta Magorovi. Otevírala první vydání kulturní Revolver Revue (tehdy ještě Jednou nohou). Skupina dvou desítek lidí na ní mávala Ivanu Martinu Jirousovi, který právě seděl ve Valdicích. Psal se rok 1985 a v Revolver Revue vyšla básnická sbírka Magorovy labutí písně propašovaná na motáku z nejtěžší věznice v komunistickém Československu. Ovlivnil naší generaci. Bolševik se musí bát nás, ne my jeho. Dnes byl poprvé za svou občanskou angažovanost oceněn. Rodné město Humpolec ho jmenovalo čestným občanem.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy