Rybáři, metronomy a geometrie. To byla móda na Designbloku

Bastian Visch s barvami nešetřil.
Úplně první ale prezentovala svoji kolekci Hana Zárubová.
Výrazná ramena, střídmé barvy a geometrické tvary. Taková jsou poznávací znamení této návrhářky
Monika Drápalová se nechala inspirovat Asii.
Tibetský mnich podle Moniky Drápalové.
Foto: Jiří Herman
Kultura Kultura
13. 10. 2014 8:05
V kostele sv. Šimona a Judy se v rámci Designbloku předvedlo celkem dvacet návrhářů z devíti zemí. Mezi highlighty patřila třeba Belgičanka Lena Lumelsky nebo dvojice Lukáš Spilka a Štěpán Růžička.

Fotogalerie - Designblok není jenom o interiérech a designových vychytávkách. Stejně jako loni hostil barokně renesanční kostel sv. Šimona a Judy v průběhu pátku a soboty řadu módních přehlídek českých i zahraničních návrhářů.

Přehlídky zahájila v pátek za zvuku metronomů Hana Zárubová. Kromě známých jmen se posléze ke slovu dostali také studenti uměleckých škol a vítězové zahraničních talentových soutěží. Podívejte se, jak divoké kreace si připravili.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila nehoda kamionu, ve směru na Brno zůstává uzavřena

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku zastavila v pondělí večer nehoda kamionu. Policie ráno po 12 hodinách obnovila provoz ve směru na Prahu. Směr na Brno zůstává zavřený, od 161. kilometru stojí na dálnici kolona kamionů.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy