Rybáři, metronomy a geometrie. To byla móda na Designbloku

Bastian Visch s barvami nešetřil.
Úplně první ale prezentovala svoji kolekci Hana Zárubová.
Výrazná ramena, střídmé barvy a geometrické tvary. Taková jsou poznávací znamení této návrhářky
Monika Drápalová se nechala inspirovat Asii.
Tibetský mnich podle Moniky Drápalové.
Foto: Jiří Herman
Kultura Kultura
13. 10. 2014 8:05
V kostele sv. Šimona a Judy se v rámci Designbloku předvedlo celkem dvacet návrhářů z devíti zemí. Mezi highlighty patřila třeba Belgičanka Lena Lumelsky nebo dvojice Lukáš Spilka a Štěpán Růžička.

Fotogalerie - Designblok není jenom o interiérech a designových vychytávkách. Stejně jako loni hostil barokně renesanční kostel sv. Šimona a Judy v průběhu pátku a soboty řadu módních přehlídek českých i zahraničních návrhářů.

Přehlídky zahájila v pátek za zvuku metronomů Hana Zárubová. Kromě známých jmen se posléze ke slovu dostali také studenti uměleckých škol a vítězové zahraničních talentových soutěží. Podívejte se, jak divoké kreace si připravili.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy