Člověk je pánem času, ale musí sebou hodit

Kultura Kultura
1. 5. 2012 21:00
Video z happeningu, který v Berlíně měří čas na digitálních hodinách ze dřeva
Foto: Jan Lipold

Berlín - Chcete znát přesný čas? Zjistěte ho na obřích digitálních hodinách ze dřeva navržených a zrealizovaných Markem Formankem v berlínském sochařském parku. Celý den je tvořilo a každou minutu měnilo 72 stavitelů v několika týmech. Měli by zvládnout celkem 1611 změn hodin o rozměrech 4 krát 12 metrů, skládajících se ze třiceti prken.

Přesný čas se dozvíte zde: http://iprl.wz.cz/.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy