Brod zve na knihy a večeři se spisovateli

krk
5. 10. 2007 9:00
Na Vysočině začíná tradiční knižní veletrh
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Knihy dvou stovek nakladatelů a při troše štěstí i večeři s jejich autory nabízí  17. ročník nejstaršího knižního veletrhu u nás, který dnes začíná v Havlíčkově brodě

Jeho ředitelka Markéta Hejkalová zve návštěvníky na šedesát akcí a skoro tolik spisovatelů.

Veletrh se koná v pátek a v sobotu v Kulturním domě Ostrov. Dvoudenní vstupenky stojí 40 korun a čtyřikrát se budou losovat o společné jídlo s autory a další ceny.

"Naše specifikum je v tom, že sem jezdí i mnoho menších nakladatelů. Třeba začínajících nebo exkluzivně zaměřených, které jinde nepotkáte a jejich knihy se běžně nevyskytují v knihkupecké síti. Můžete tu potkat i mnoho autorů, kteří vydávají knihy vlastním nákladem," říká ředitelka přehlídky .

Ale nechybějí ani známá jména - včetně Michala Viewegha, Ludvíka Vaculíka, Ireny Obermannové, Jiřího Stránského, Ivana Mládka či Michala Horáčka.

Čtyři vítěze bude mít klání o nejkrásnější knihy veletrhu i soutěž Dopište Ivana Klímu!

Pořadatelé očekávají stabilních 13 tisíc návštěvníků. Loni jim první zahraniční host, spisovatel Arto Paasilinna, slíbil, že v jeho příštím románu se objeví Havlíčkův Brod.

Hejkalová, jinak také spisovatelka, která finského autora překládá a vydává třeba spolu s Waltarim, hlásí, že už se tak stalo.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy