Recenze Kamila Fily: Borg/McEnroe - špičkový evropský film, kde se fandí oběma stranám kurtu

Kultura Kultura
21. 12. 2017 13:24
Na konci letošního roku jde do českých kin životopisný snímek Borg/McEnroe, který vypráví o rivalitě dvou mladých tenisových hvězd a také o tom, co tito špičkoví tenisti zažívají v soukromí. "Oba herci se velmi obstojně naučili hrát tenis, oběma je ovšem v reálném životě přes třicet, takže fyzická únava a vyčerpání u nich připomíná spíš krizi středního věku," říká v recenzi Kamil Fila. Podle něj se však jedná o velmi dobrý evropský životopisný film bez zbytečného patosu, v němž se divákovy sympatie přelévají podle aktuálního dění od Björna Borga k Johnovi McEnroeovi a zase zpátky.
Film Borg/McEnroe. | Video: Kamil Fila
 

Právě se děje

Aktualizováno před 53 minutami

Při požáru vepřína na Rokycansku uhořelo 300 prasnic a 1300 selat

Škodu, způsobenou ohněm v zemědělském objektu u Kladrub na Rokycansku, hasiči předběžně odhadují na 35 milionů korun, řekl dnes jejich krajský mluvčí Petr Poncar. Na místě stále zasahují čtyři jednotky.

K požáru na severu Rokycanska vyjelo deset jednotek v neděli těsně před 23:00. "V době příjezdu první jednotky byl již objekt požárem zcela zasažen," řekl mluvčí. Hasiči se zaměřili na ochranu okolních budov, uchránili majetek za 70 milionů korun. Požár dostali pod kontrolu zhruba hodinu po půlnoci, dosud ale není zcela uhašen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy