Nejbohatší hiphoper je Diddy. Už pošesté. Na paty mu ale šlape Jay-Z

mad
12. 5. 2017 11:00
Zpěváka Seana „Diddy“ Combse vyhlásil magazín Forbes jako nejbohatšího rapera na světě. Na prvním místě se umístil už pošesté v řadě. Hodnota jeho majetku se odhaduje na 820 milionů dolarů.
Diddy je bohatý
Diddy je bohatý | Foto: ČTK

Časopis Forbes ve svém novém čísle zveřejnil každoročně sestavovaný žebříček nejbohatších hiphoperů.

Vítěz nebyl překvapením, raper Sean "Diddy" Combs obsadil první příčku už pošesté. Forbes informoval, že jeho majetek přesahuje 820 milionů dolarů (v přepočtu přes 20 miliard korun).

Diddy může o špici příští rok přijít, naznačuje to totiž žebříčkový posun kolegy Jay-Zího. Na Diddyho na druhém místě ztrácí zhruba "pouhých" 20 milionů dolarů, přičemž jeho majetek narostl oproti minulému roku o celých 30 %. Forbes připomíná, že je to hlavně důsledek investice společnosti Sprint do raperovy hudbu streamující služby Tidal.

Jay-Z v žebříčku také poprvé od roku 2014 překonal Dr. Dre, jehož majetek Forbes odhaduje na 740 milionů dolarů (přes 18,1 miliardy korun). Dr. Dre velkou část získal prodejem své značky Beats Electronics, která vyrábí audiotechniku a sluchátka, společnosti Apple.

Forbes částku odhaduje na základě výdělků, majetku, finančních dokumentů a názorů analytiků, právníků či manažerů.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Vítězkou ceny hudební kritiky Apollo se stala sedmnáctiletá písničkářka Amelie Siba. Ocenění získala za své loňské album nazvané Dye My Hair.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Kanadský soud uznal útočníka, který najel v Torontu do davu lidí, vinným

Kanadský soud uznal vinným z desetinásobné vraždy a 16 pokusů o vraždu Aleka Minassiana, který v roce 2018 vjel v Torontu s dodávkou do chodců. Deset jich zabil a 16 zranil. Osmadvacetiletý muž se hlásil ke skupině lidí žijících v "nedobrovolném celibátu" (anglicky involuntary celibate, zkráceně incel), která je spojována také s dalšími útoky, píší americká média.

Minassianův právník se soudu snažil dokázat, že jeho klient nevěděl, že činí něco špatného, protože trpí poruchou autistického spektra. Minassian se loni k činu nepřiznal a jeho právní zástupci tvrdili, že vzhledem ke svému psychickému stavu není trestně odpovědný.

Soudkyně Anne Molloyová však rozhodla, že se tato tvrzení nepodařilo přesvědčivě prokázat. Není podle ní pochyb, že jeho činy byly dopředu naplánované a úmyslné, a že si byl plně vědom toho, co dělá. Minassian podle ní rovněž vyhledával a užíval si pozornost, kterou mu jeho čin přinesl.

Minassian najel v dubnu 2018 se zapůjčenou dodávkou do davu chodců v rušné čtvrti na severu Toronta. Mezi mrtvými bylo osm žen a dva muži, lidé ve věku mezi 22 a 94 lety.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 29 minutami

Izrael obvinil kvůli masivnímu úniku ropy Írán z ekologického terorismu

Za únik ropy, která zamořila desítky kilometrů pobřeží v Izraeli a Libanonu, je odpovědná loď Emerald libyjského majitele, která vyplula z Íránu. Řekla to dnes izraelská ministryně životního prostředí Gila Gamlielová a únik označila za "ekologický terorismus", který má vazbu na Írán. Její názor ale nepotvrdily bezpečnostní složky.

Podle ministryně je loď stará 19 let a z Íránu vyplula s nákladem surové ropy. V blízkosti Izraele plula za tmy s vypnutými komunikačními kanály. Gamlielová řekla, že posádka toxický materiál nelegálně vypustila do izraelských vod. Izrael podle ní bude usilovat o náhradu u firmy, u níž je loď pojištěna, a nedovolí Íránu ničit moře a život v něm.

"Írán praktikuje terorismus nejenom jadernými zbraněmi a snahou dostat se k našim hranicím. Páchá ho také poškozováním životního prostředí. Bojujeme proti znečištění a ubližování životnímu prostředí bez ohledu na hranice," řekla ministryně. Neposkytla ale informaci o libyjské firmě, která plavidlo vlastní, ani detaily o íránském podílu na úniku látky. Pohrozila však zahájením soudního řízení. "Budeme se soudit jménem všech izraelských občanů kvůli škodě na zdraví, přírodě, floře i fauně," řekla.

Izraelská televize Channel 13 ale oznámila, že představitelé bezpečnostních složek názor Gamlielové nesdílejí. Televize také vyjádřila podivení nad tím, že se na obsahu sdělení ministryně nepodílela tajná služba Mossad nebo jiné bezpečnostní agentury.

Televize Kan s odvoláním na nejmenovaného bezpečnostního představitele oznámila, že se nezdá, že byl Írán do úniku toxinů přímo zapojen. Slova ministryně plně nepotvrdil ani generální ředitel z jejího úřadu Rani Amir.

Zdroj: ČTK
Další zprávy