Nejbohatší hiphoper je Diddy. Už pošesté. Na paty mu ale šlape Jay-Z

mad
12. 5. 2017 11:00
Zpěváka Seana „Diddy“ Combse vyhlásil magazín Forbes jako nejbohatšího rapera na světě. Na prvním místě se umístil už pošesté v řadě. Hodnota jeho majetku se odhaduje na 820 milionů dolarů.
Diddy je bohatý
Diddy je bohatý | Foto: ČTK

Časopis Forbes ve svém novém čísle zveřejnil každoročně sestavovaný žebříček nejbohatších hiphoperů.

Vítěz nebyl překvapením, raper Sean "Diddy" Combs obsadil první příčku už pošesté. Forbes informoval, že jeho majetek přesahuje 820 milionů dolarů (v přepočtu přes 20 miliard korun).

Diddy může o špici příští rok přijít, naznačuje to totiž žebříčkový posun kolegy Jay-Zího. Na Diddyho na druhém místě ztrácí zhruba "pouhých" 20 milionů dolarů, přičemž jeho majetek narostl oproti minulému roku o celých 30 %. Forbes připomíná, že je to hlavně důsledek investice společnosti Sprint do raperovy hudbu streamující služby Tidal.

Jay-Z v žebříčku také poprvé od roku 2014 překonal Dr. Dre, jehož majetek Forbes odhaduje na 740 milionů dolarů (přes 18,1 miliardy korun). Dr. Dre velkou část získal prodejem své značky Beats Electronics, která vyrábí audiotechniku a sluchátka, společnosti Apple.

Forbes částku odhaduje na základě výdělků, majetku, finančních dokumentů a názorů analytiků, právníků či manažerů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy