Klausova hlava v lednici. Mladá krev vystavuje v Brně

Klausova hlava v lednici. Mladá krev vystavuje v Brně
Největší pozornost budil projekt studenta VŠUP Michala Kohúta. Akční malbou nazvanou Rocket Painting vyzdobil pomocí dvou set raket s barvou největší stěnu galerie. Její prostory rozčlenili černými pruhy Jakub Kopec a Jaroslav Sedlák ze studia Druzhba do "sektorů" - každý pro jednoho autora.
Hana Čichoňová (FU OU) a její "Prekérní situace".
Prekérní spojení stolu, ubrusu, porcelánu, pružin a lepidla poutalo nemálo pohledů.
Jaký model auta to asi byl? George Hladík z AVU představil objekt "She is still alieve" slovy: "Svoje první auto jsem nechal slisovat..."
Foto: Jiří Hloušek
Kultura Kultura
7. 2. 2013 14:23

Ledová hlava Václava Klause, "embéčko" sešrotované do malé krychle nebo malba raketami po zdi galerie. Tyto a další zajímavosti nabízí výstava Hi5! studentů pěti českých vysokých uměleckých škol, která potrvá do 10. března v brněnském Domu umění.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Vláda je připravena zastropovat energie pro velké firmy do konce roku, řekl Fiala

Vláda je připravena do konce letošního roku zavést cenové stropy na energie pro velké firmy. Mělo by to být na podobné úrovni jako pro domácnosti a malé firmy. Premiér Petr Fiala (ODS) to řekl CNN Prima News. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) v neděli v České televizi řekl, že v polovině minulého týdne evidovalo jeho ministerstvo přes 1000 žádostí velkých firem o podporu kvůli vysokým cenám energií.

"Museli jsme si pro to připravit evropské rozhodnutí, abychom to mohli udělat. To se nám podařilo. Dnes je tedy možné provést i zastropování pro velké firmy, což dříve možné nebylo," uvedl premiér.

Možnost zavést horní hranice cen elektřiny a plynu i pro velké firmy se dostala ve Sněmovně do již přijaté novely energetického zákona, která zejména zavedla výrobcům elektřiny povinnost platit odvody z nadměrných příjmů z jejího prodeje. Podobu zastropování cen by měl kabinet stanovil svým nařízením. Také Síkela v neděli na ČT hovořil o tom, že by nařízení mohla vláda vydat do konce roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy