VIDEOKLIPY: Jarní porce hudby s obrázky

jps
14. 3. 2007 10:54
Video - Lily Allen se stará o vyfetovanou loutku, OK GO zkouší kamufláž, LCD Soundsystem se vypraví do vesmíru a Norah Jones zazpívá Until the End.

Air: Once Upon a Time
Francouzští dekadentní melancholici vydali po třech letech novou desku.

Recenzi na album Pocket Symphony najdete ZDE
Norah Jones: Until the End
Třetí deska hromadou Grammy oceněné jazzové zpěvačky je na už měsíc světě a Norah Jones tu opět nabízí lehce stravitelný mix blues, jazzu, country a popu.

Recenzi na album Not Too Late najdete ZDE 
Lily Allen: Alfie
Jeden z největších objevů britské hudební scény posledních let se připomíná novým klipem. Alfie je o jejím věčně zhuleném bratrovi, který nedělá nic jiného, než celé dny sleduje ve svém doupěti televizi.

Recenzi na album Allright, Still... najdete ZDE

LCD Soundsystem: North American Scum
Newyorští LCD Soundsystem vydají na jaře netrpělivě očekávanou novinku Sound of Silver, jako ochutnávku pustili do světa singl North American Scum.
Jamelia: No More
Co se stane, když r´n´b divu Jamelii omrzí její přítel? Ano, jde mu o krk...
OK GO: Do What You Want
Čím dál známější OK GO mají licenci nejen na chytlavé pop-rockové hity, ale také na originální videa. Poté, co se proslavili klipem Here It Goes Again, kde lidé tančí na rotopedech, se vracejí s vizí dokonalé kamufláže...

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy