VIDEO Boris Carloff přiváží z Islandu uvolněnou novinku

Andrea Šafářová
19. 9. 2014 16:38
Český hudebník a producent Boris Carloff představuje nový autorský materiál. Podívejte se na pilotní skladbu Days Go By z chystané studiové trojky Morphosis.
Boris Carloff na Islandu. | Video:

Video - Dny plynou a čím dál rychleji, jak se blíží nová deska Borise Carloffa, zdá se. Nešlo si nevypůjčit slov z názvu prvního singlu českého muzikanta a producenta, jehož třetí studiový balíček Morphosis poputuje k posluchačům již 17. října. O měsíc dříve, na své narozeniny, z něj „odkrojil“ testovací vzorek s titulem Days Go By. Na svoje poměry“ velmi uvolněný.

„Text písně je o tom, jak strašně rychle nám ubíhá život a nikdy nestíháme, co chceme. Zpívám o tom, jak se člověk mění díky vnějším skutečnostem. Kvůli tomu je jinou osobou, než byl třeba před deseti lety,“ přibližuje významovou rovinu singlu Carloff, jenž v něm natočil všechny nástroje. Oproti předcházejícímu albu Escapist se z audiovizuálního hlediska stává přístupnější – tehdy se totiž vypisoval z úmrtí otce a bratra.

Boris Carloff s cenou Apollo.
Boris Carloff s cenou Apollo. | Foto: ČTK

Po zhlédnutí videoklipu z dílny stálého spolupracovníka Martina Živockého se netřeba ptát, kde se tříbil zvuk připravovaného alba. Záběry, pořízené časosběrnou metodou a přehrané pozpátku ve zrychleném tempu, na člověkem neposkvrněnou krajinu a snaha zachytit kolísavost počasí jasně usvědčují severský Island. Na něm se držitel ceny Apollo a dvojnásobný vítěz ceny Anděl za předloňský materiál Escapist setkal s Barðim Johanssonem (spolupracoval třeba s letošním headlinerem Colours of Ostrava Ólafurem Arnaldsem), který souhlasil s produkcí alba Morphosis.

Pro Carloffa to bude novinka - minulá deska prošla jenom pod jeho rukama. Na aktuálním albu se v roli hosta objeví třeba Kata Mogensen z islandské kapely Mammút, vítěze několika prestižních Islandských hudebních cen.

Letnímu pobytu na atlantském ostrovu předcházelo třítýdenní soustředění v Chorvatsku, kde si zpěvák v květnu letošního roku postavil provizorní studio a věnoval se skládání písní. Na svých facebookových stránkách poznamenal, že novinku považuje za svoje dosud nejzdařilejší dílo. Zároveň připustil, že oproti Escapist na ní ubylo temnoty.

Carloffovy Proměny budou pokřtěny 17. října v pražském klubu La Loca.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Hospodářská komora: Povinný prodej českých potravin je protiprávní

Povinný podíl až 85 procent českých potravin v obchodech, navrhovaný některými poslanci, odporuje podle Hospodářské komory ČR evropskému právu. Proti návrhu se staví také Svaz obchodu a cestovního ruchu, podle kterého by to vedlo ke zdražování a snížení kvality zboží. Sněmovna se bude možná novelou zákona o potravinách zabývat v příštích dnech ve třetím čtení. Sněmovní zemědělský výbor ale již dříve doporučil vrátit návrh do debaty ve druhém čtení.

Pozměňovací návrh zavádějící do novely povinný podíl českých potravin v obchodech předložila skupina dvou desítek poslanců napříč politickým spektrem. Kdyby byl návrh schválen, na pultech by muselo být již od příštího roku nejméně 55 procent potravin z Česka. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Hospodářská komora to označila za nepřípustný zásah do podnikání.

"Smlouva o fungování Evropské unie v článku 34 jasně uvádí, že množstevní omezení dovozu, jakož i veškerá opatření s rovnocenným účinkem, jsou mezi členskými státy zakázána. Předložený návrh jasně porušuje pravidla jednotného trhu Evropské unie," sdělil prezident komory Vladimír Dlouhý.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Fotbalová Premier League se podle BBC znovu rozjede 17. června

Za tři týdny ve středu 17. června se znovu rozjede fotbalová Premier League, po bundeslize další z nejprestižnějších soutěží na světě. O termínu restartu sezony v Anglii po koronavirové pauze informovala BBC. Mluvčí soutěže to zatím nepotvrdil s tím, že jednání asociace FA se všemi dvaceti účastníky stále pokračuje. Hrát se bude stejně jako jinde v Evropě bez diváků a první den jsou na programu dvě dohrávky.

Bundesliga v Německu začala 16. května, o týden později se přidala první liga v Česku a po dnešku zná datum obnovení sezony i Premier League. Po dvou úvodních zápasech Manchester City - Arsenal a Aston Villa - Sheffield United se naplno rozjede o tři dny později během víkendu.

Anglická liga je kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušená od 13. března. Předtím se stihlo odehrát neúplných 29 kol z 38. Tabulku před obhájcem titulu Manchesterem City vede s ohromným náskokem 25 bodů Liverpool a ve zbývajících devíti zápasech mu proto stačí dvakrát vyhrát, aby se po 30 letech stal mistrem.

Pokud se termín obnovení sezony potvrdí, pauza v Premier League bude tříměsíční. Ve středu si kluby odsouhlasily druhou fázi k návratu, na který čekají také Tomáš Souček s West Hamem a Matěj Vydra v Burnley. Týmy již mohou trénovat i kontaktně. V malých skupinkách se kluby připravují od minulého týdne.

V rámci rozsáhlého testování na koronavirus se objevilo během tří vln 12 pozitivních případů mezi hráči a členy realizačních týmů. Pro všechny nakažené automaticky platí týdenní karanténa.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Bezprizorní dětští uprchlíci v Řecku podle Hamáčka nejsou

V řeckých táborech podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nejsou dětští uprchlíci, kteří by byli vhodní pro převoz do Česka. Přivézt do ČR sedmnáctileté Afghánce či Pákistánce by nemělo smysl, řekl ve čtvrtek ministr ve Sněmovně při interpelacích. Zopakoval, že ministerstvo vnitra pokládá celou záležitost za uzavřenou.

"Žádné děti, které by byly bezprizorní, opuštěné a vhodné k relokaci do České republiky, nejsou. Je tam celá řada sedmnáctiletých Afghánců a Pákistánců, kteří z mého pohledu nemají šanci na nějakou rozumnou resocializaci v ČR," uvedl ministr vnitra. Podle něj by tito mladíci pravděpodobně brzo odešli za svými příbuznými do Německa nebo Švédska. Česko bude podle Hamáčka nadále pomáhat řešit situaci v řeckých uprchlických táborech materiálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy