VIDEO Boris Carloff přiváží z Islandu uvolněnou novinku

Andrea Šafářová
19. 9. 2014 16:38
Český hudebník a producent Boris Carloff představuje nový autorský materiál. Podívejte se na pilotní skladbu Days Go By z chystané studiové trojky Morphosis.
Boris Carloff na Islandu. | Video:

Video - Dny plynou a čím dál rychleji, jak se blíží nová deska Borise Carloffa, zdá se. Nešlo si nevypůjčit slov z názvu prvního singlu českého muzikanta a producenta, jehož třetí studiový balíček Morphosis poputuje k posluchačům již 17. října. O měsíc dříve, na své narozeniny, z něj „odkrojil“ testovací vzorek s titulem Days Go By. Na svoje poměry“ velmi uvolněný.

„Text písně je o tom, jak strašně rychle nám ubíhá život a nikdy nestíháme, co chceme. Zpívám o tom, jak se člověk mění díky vnějším skutečnostem. Kvůli tomu je jinou osobou, než byl třeba před deseti lety,“ přibližuje významovou rovinu singlu Carloff, jenž v něm natočil všechny nástroje. Oproti předcházejícímu albu Escapist se z audiovizuálního hlediska stává přístupnější – tehdy se totiž vypisoval z úmrtí otce a bratra.

Boris Carloff s cenou Apollo.
Boris Carloff s cenou Apollo. | Foto: ČTK

Po zhlédnutí videoklipu z dílny stálého spolupracovníka Martina Živockého se netřeba ptát, kde se tříbil zvuk připravovaného alba. Záběry, pořízené časosběrnou metodou a přehrané pozpátku ve zrychleném tempu, na člověkem neposkvrněnou krajinu a snaha zachytit kolísavost počasí jasně usvědčují severský Island. Na něm se držitel ceny Apollo a dvojnásobný vítěz ceny Anděl za předloňský materiál Escapist setkal s Barðim Johanssonem (spolupracoval třeba s letošním headlinerem Colours of Ostrava Ólafurem Arnaldsem), který souhlasil s produkcí alba Morphosis.

Pro Carloffa to bude novinka - minulá deska prošla jenom pod jeho rukama. Na aktuálním albu se v roli hosta objeví třeba Kata Mogensen z islandské kapely Mammút, vítěze několika prestižních Islandských hudebních cen.

Letnímu pobytu na atlantském ostrovu předcházelo třítýdenní soustředění v Chorvatsku, kde si zpěvák v květnu letošního roku postavil provizorní studio a věnoval se skládání písní. Na svých facebookových stránkách poznamenal, že novinku považuje za svoje dosud nejzdařilejší dílo. Zároveň připustil, že oproti Escapist na ní ubylo temnoty.

Carloffovy Proměny budou pokřtěny 17. října v pražském klubu La Loca.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Hischier prodloužil s New Jersey smlouvu o sedm let

Švýcarský hokejový útočník Nico Hischier prodloužil o sedm let kontrakt v NHL s New Jersey. Nová smlouva jedničce draftu z roku 2017 vynese celkem 50,75 milionu dolarů. Od sezony 2020/21 tak bude brát v průměru 7,25 milionu dolarů. Dvacetiletý Hischier má v této sezoně ještě poslední rok platnou nováčkovskou tříletou smlouvu se základním příjmem 925 tisíc dolarů a s možností získat na bonusech dalších 2,85 milionu dolarů.

"Jsme šťastní, že máme celý ten proces za sebou a domluvili jsme se s Nicem a jeho týmem na kontraktu, který bude přínosný pro obě strany. Vyzrál v komplexního centra, který odvádí skvělou práci s pukem i bez něj. Těšíme se na jeho další růst," řekl generální manažer Devils Ray Shero.

Hischier, který ve čtvrtečním duelu při výhře nad New York Rangers 5:2 chyběl v sestavě New Jersey kvůli zranění v horní části těla, si v šesti zápasech v této sezoně připsal dvě asistence. V NHL hraje třetí sezonu a má na kontě 157 zápasů a 101 bodů za 37 branek a 64 přihrávek. V pěti zápasech play off si připsal jednu asistenci.

před 16 minutami

Kornfeil v Japonsku odstartuje z 3. řady, Salač kvalifikaci kvůli těžkému pádu a zlomenině nejel

Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Japonska sedmé místo a na startu sobotního závodu Moto3 bude stát ve třetí řadě. Filip Salač po pátečním pádu do dnešního programu nezasáhl a teprve se rozhodne, zda v neděli absolvuje Grand Prix.

Kornfeil zajel třetí nejlepší kvalifikaci v sezoně a vyrovnal výkon z Nizozemska, pouze v Alcaňizu a na Sachsenringu si vybojoval druhou řadu. Na základě pátečních jízd, v nichž zajel třetí čas, postoupil přímo do druhé části kvalifikace, protože dnešní třetí trénink se jel na mokré trati a pořadím nezamíchal. V podobných podmínkách se rozhodovalo i o pořadí na startu, Kornfeil zaostal o 863 tisícin za nejrychlejším Niccolem Antonellim z Itálie.

Salač měl těžký pád v pátečním druhém tréninku a se zlomeným malíčkem na pravé noze a potlučeným tělem v druhém dnu v Motegi odpočíval. Pokud bude v neděli závodit, odstartuje z uličky v boxech v důsledku trestu za příliš pomalou jízdu v prvním tréninku.

před 1 hodinou

Evropské státy se chystají převzít své občany ze syrských věznic

Belgie se chystá využít příměří v Sýrii a evakuovat své občany podezřelé z terorismu z táborů na severu Sýrie. Podle britského listu The Guardian se chystají podobný krok učinit i další evropské země. Turecko zahájilo 9. října ofenzívu na severu Sýrie a ve čtvrtek ji po dohodě s USA na 120 hodin pozastavilo s podmínkou, že se kurdští bojovníci musejí stáhnout z dohodnutého prostoru u hranice. Právě Kurdové střeží tábory se zajatými členy Islámského státu (IS) a jejich příbuznými.

Mezi zajatci je podle odhadů 2000 až 3000 cizinců. Belgické úřady už informovaly rodiny belgických zajatců, že se Brusel pokusí využít pětidenního příměří a belgické občany z táborů repatriovat.

O podobném kroku uvažuje také Francie a Německo. Británie, která dosud odmítala řešit osud asi 30 britských zajatců, se podle The Guardianu možná vzhledem k postupu ostatních Evropanů zachová podobně jako oni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy