Sziget je opravdový ostrov svobody a vzor, jak má vypadat hudební festival

Petr Adámek
18. 8. 2016 14:37
Maďarský hudební festival Sziget paží mezi největší letní hudební akce v Evropě, letos na něj podle organizátorů dorazilo rekordních 496 tisíc lidí. Letos proběhl od 10. do 17. srpna a zahráli na něm mimo jiné Muse, David Guetta, metalová kapela Bullet For My Valentine nebo zpěvačka Róisín Murphy. Petr Adámek vybral sedm důvodů, proč letošní ročník stál (opět) za to.
Foto: szigetfestival.com

Božský Karel? Božský Noel!

Noel Gallagher se svými High Flying Birds vloni vydal povedenou desku Chasing Yesterday, avšak značnou část krystalicky čistého, poctivého setu věnoval materiálu své někdejší kapely.

Při skladbách jako Don’t Look Back in Anger, Wonderwall nebo Champagne Supernova poskočilo srdce desetitisíců fanoušků Oasis radostí. A nebyl by to Noel, kdyby si několikrát nepustil pusu na špacír. „Hele, děvče v první řadě, jestli mi tu chceš zívat, tak tu vůbec nemusíš být.“ O chvíli později: „Tak co, neusnula jsi ještě?“

Nikdo neumí být arogantní s takovou grácií jako starší z bratrů Gallagherových.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Šéf německé romské rady chce o Teplicích jednat s Maasem, pro Hamáčka má dopis

Jako nelidský, odporný a brutální označil šéf Ústřední rady německých Sintů a Romů Romani Rose sobotní zásah české policie v Teplicích, po kterém v sanitce zkolaboval a zemřel Rom. Rada, která sdružuje romská etnika, vidí podobu s případem černocha George Floyda. Ten zemřel ve Spojených státech loni v květnu poté, co mu policista několik minut klečel na krku. Rose ČTK řekl, že předal českému velvyslanci v Německu Tomáši Kafkovi dopis pro ministra vnitra Jana Hamáčka a již také kvůli věci požádal o jednání německého ministra zahraničí Heika Maase.

Rose se ve čtvrtek setkal s Maasem u příležitosti piety v památníku židovských obětí holokaustu, kde byl ministr zahraničí společně s šéfem americké diplomacie Antonym Blinkem. "Maase jsem poprosil o rozhovor," řekl.

Šéfa rady ve stejný den přijal český velvyslanec. Po jednání Rose řekl ČTK, že Kafkovi předal dopis pro Hamáčka. "V dopise adresovaném českému ministrovi vnitra jsem jasně vyjádřil naše očekávání," řekl o obsahu. "Naším hlavním požadavkem je nezávislá vyšetřovací komise a také odpovídající opatření proti nepřípustnému chování policistů," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Po zřícení části obytného domu u Miami se pohřešuje 51 lidí, řekla místní činitelka televizi CNN. Podle starosty počet obětí pravděpodobně naroste.

Další zprávy