Rockeři The Mae Shi oslavují vzteklého Christiana Balea

Pavel Turek, tur
4. 2. 2009 13:16
Zhudebnili jeho emotivní výbuch z natáčení Terminatora
Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - "Neomlouvej se a aspoň chvilku, kurva, přemejšlej. Seš profesionál?" vybuchl vzteky Christian Bale na place během natáčení  filmu Terminator Salvation. Jeho tiráda, kterou loni v létě způsobilo to, že kameraman Shane Hurlbut při seřizování světel vlezl do záběru, a zkazil tak celou scénu, pokračovala po celé další tři minuty s obdivuhodným množstvím sprostých slov.

Bale coby nejnovější představitel Johna Connora byl zrovna v uprostřed náročné pasáže, kterou zasvěcený pozorovatel ze serveru AICN.com popsal jako "emocionální centrum filmu", a jež vyžadovala „hlubokou koncentraci".

Herec, který je proslulý perfekcionismem kombinovaným s choleričností, podobnou scénu při natáčení neudělal poprvé. Teprve před třemi dny celý záznam Baleova hysterického výstupu prosákl na internet a stal se z něj okamžitě hit - v němž během čtyřiadvaceti hodin vycítila losangeleská skupina The Mae Shi silný textový potenciál.

The Mae Shi - R U Professional?

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Skladba R U Professional?, jež obsahuje samply z inkriminovaného incidentu, zároveň v textu komentuje hercovu kariéru od Temného rytíře až po varování, že jestli se mu podíváte do očí, mohli byste v nich spatřit Americké psycho.

"Přišlo nám správně šílený, že zrovna my jako The Mae Shi o tom napíšeme a nahrajeme skladbu. Jen bychom rádi dodali, že tohle není úplně typická Mae Shi píseň, je to pocta napsaná na oslavu epičnosti Christiana Balea," uvedla kapela v prohlášení, jež novinku doprovází.

Foto: Aktuálně.cz

Nicméně i tak je R U Professional typickou ukázkou chytlavě ironického elektro-punku, se kterým se The Mae Shi loni díky albu HLLLYH stali miláčky amerických bloggerů a indie kritiků. 

Zároveň je skladba ideální ukázkou internetové tvorby, kdy se ze všeho zaznamenatelného okamžitě stává veřejné vlastnictví, jež se dá okomentovat, přetvořit a distribuovat širokému publiku bez zpomalení tradičním procesem, jímž by bylo vydání singlu. Rychlost a okamžitost reakce jsou součástí sdělení, bez nich by celá věc ztratila obsah i kouzlo.  

Ostatně ani The Mae Shi nebyli sami, kdo v Baleově extempore vytušili silné punkové poselství. Remixér RevoLucian pro změnu celý projev vybavil tanečním rytmem.

The Mae Shi patří do v současnosti asi nejprogresivnější americké umělecké a hudební scény, která si vytvořila kolem losangeleského klubu The Smell. Mezi zde pravidelně koncertující kapely patří experimentální duo No Age, dívčí noise-punková skupina Mika Miko, v Čechách už známí Anavan nebo s elektronikou koketující HEALTH, jež si jako předkapelu na podzimní turné vybrali Nine Inch Nails a kteří také 2. května vystoupí v Praze v klubu 007.

Film Terminator Salvation režírovaný mužem s přezdívkou McG (mj. oba díly Charlieho Andílků) bude mít v amerických kinech premiéru 22. května a očekává se, že se letos jeho největšími robotími konkurenty stanou o měsíc později Transformers: Revenge of the Fallen.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

před 53 minutami

V Afghánistánu začala platit sedmidenní dohoda o omezení násilí, v zemi zůstává relativní klid

V Afghánistánu v sobotu začala platit dohoda o sedmidenním omezení násilí. V některých částech země se sice bojovníci radikálního hnutí Tálibán střetli s afghánskými bezpečnostními silami, celkově však byla situace poměrně klidná a střety ani na jedné straně nevyvolaly žádné znepokojení. Informují o tom zahraniční média.

Tálibán má 29. února před mezinárodními pozorovateli v katarské metropoli Dauhá podepsat mírovou dohodu se Spojenými státy. Podmínkou podpisu je ale dodržení dohody o omezení násilí v Afghánistánu. Tu Spojené státy považují za test, zda Tálibán skutečně dokáže udržet své bojovníky pod kontrolou, upozornila agentura DPA.

Podpis mírové dohody by mohl být prvním krokem ke stažení části z asi 13 tisíc amerických vojáků působících v Afghánistánu. Spojené státy v roce 2001 v odvetě za teroristické útoky na New York a Washington svrhly v Afghánistánu vládu Tálibánu. Ta poskytovala útočiště teroristické organizaci Al-Káida, jež stála za útoky z 11. září 2001.

Další zprávy