FOTO Temná smršť Korn i nuda s Lily Allen. To je Sziget

Podívejte se na rozsáhlou fotoreportáž z maďarského festivalu Sziget.
André 3000 Možná působil na počátku koncertu trochu znuděně a komunikaci nechával na BigBoi a hostujícím Sleepy Brownovi, ale i on na závěr dokázal předvést, proč se Outkast dostali na vrchol.
Outkast odehráli jednoznačně nejlepší hiphopové vystoupení na Szigetu 2014. Přestože zde vystupovali takové hvězdy jako Macklemore & Ryan Lewis, angel Haze a další. Tohle bylo nejvíc.
Mount Kimbie.
Po sedmi dnech bylo lehce unavené návštěvníky Szigetu těžké dostat do varu, kapela INVSN musela opravdu předvést ze sebe to nejlepší.
Foto: David Peltán
Aktualizováno 20. 8. 2014 9:48
Největší a nejprestižnější festival ve střední Evropě se až do neděle koná v Budapešti. Podívejte se na jeho nezaměnitelnou atmosféru i největší hvězdy.

Fotogalerie - Na ostrově v centru Budapešti v úterý odstartoval festival Sziget. Poprvé v dvaadvacetileté historii festival hlásí vyprodanou kapacitu permanentek a k mání jsou už jen jednodenní vstupenky. Podle pořadatelů konečný počet návštěvníků během celotýdenního festivalu může letos přesáhnout hranici 400 tisíc.

Akce, která potrvá do 18. srpna, se z českých hudebníků zúčastní formace DVA, která tu zahraje ve čtvrtek. "Na tomto festivalu vystoupíme poprvé, jsme bez speciálních očekávání a přání. Budeme rádi, když bude tak akorát počasí, tak nějak akorát diváků a těšíme se na Budapešť jako takovou," říkají členové dua DVA.

Festivalu se také zúčastní slovenské skupiny Adalbert, Longital a Peter Lipa Band. Mezi headlinery lze najít takové vězdy, jakými jsou například: Blink-182, Queens of the Stone Age, Deadmau5, Placebo, Imagine Dragons, Skrillex, Macklemore & Ryan Lewis, Lily Allen, Bastille, Korn, Cee Lo Green, Manic Street Preachers, Kelis, The Prodigy, Outkast, Calvin Harris, Klaxons, The Bloody Beetroots, Madness a další.

Sziget se koná na 76 hektarech ostrova na Dunaji. Akci loni navštívilo 362 tisíc fanoušků. V roce 2009 festival Sziget navštívilo rekordních 390 tisíc lidí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy