reklama
 
 

FOTO Temná smršť Korn i nuda s Lily Allen. To je Sziget

Aktualizováno 20. 8. 2014 9:48
Největší a nejprestižnější festival ve střední Evropě se až do neděle koná v Budapešti. Podívejte se na jeho nezaměnitelnou atmosféru i největší hvězdy.

Fotogalerie - Na ostrově v centru Budapešti v úterý odstartoval festival Sziget. Poprvé v dvaadvacetileté historii festival hlásí vyprodanou kapacitu permanentek a k mání jsou už jen jednodenní vstupenky. Podle pořadatelů konečný počet návštěvníků během celotýdenního festivalu může letos přesáhnout hranici 400 tisíc.

Akce, která potrvá do 18. srpna, se z českých hudebníků zúčastní formace DVA, která tu zahraje ve čtvrtek. "Na tomto festivalu vystoupíme poprvé, jsme bez speciálních očekávání a přání. Budeme rádi, když bude tak akorát počasí, tak nějak akorát diváků a těšíme se na Budapešť jako takovou," říkají členové dua DVA.

Festivalu se také zúčastní slovenské skupiny Adalbert, Longital a Peter Lipa Band. Mezi headlinery lze najít takové vězdy, jakými jsou například: Blink-182, Queens of the Stone Age, Deadmau5, Placebo, Imagine Dragons, Skrillex, Macklemore & Ryan Lewis, Lily Allen, Bastille, Korn, Cee Lo Green, Manic Street Preachers, Kelis, The Prodigy, Outkast, Calvin Harris, Klaxons, The Bloody Beetroots, Madness a další.

Sziget se koná na 76 hektarech ostrova na Dunaji. Akci loni navštívilo 362 tisíc fanoušků. V roce 2009 festival Sziget navštívilo rekordních 390 tisíc lidí.

18. 8. 2014 14:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama