FOTO Temná smršť Korn i nuda s Lily Allen. To je Sziget

Podívejte se na rozsáhlou fotoreportáž z maďarského festivalu Sziget.
André 3000 Možná působil na počátku koncertu trochu znuděně a komunikaci nechával na BigBoi a hostujícím Sleepy Brownovi, ale i on na závěr dokázal předvést, proč se Outkast dostali na vrchol.
Outkast odehráli jednoznačně nejlepší hiphopové vystoupení na Szigetu 2014. Přestože zde vystupovali takové hvězdy jako Macklemore & Ryan Lewis, angel Haze a další. Tohle bylo nejvíc.
Mount Kimbie.
Po sedmi dnech bylo lehce unavené návštěvníky Szigetu těžké dostat do varu, kapela INVSN musela opravdu předvést ze sebe to nejlepší.
Foto: David Peltán
Aktualizováno 20. 8. 2014 9:48
Největší a nejprestižnější festival ve střední Evropě se až do neděle koná v Budapešti. Podívejte se na jeho nezaměnitelnou atmosféru i největší hvězdy.

Fotogalerie - Na ostrově v centru Budapešti v úterý odstartoval festival Sziget. Poprvé v dvaadvacetileté historii festival hlásí vyprodanou kapacitu permanentek a k mání jsou už jen jednodenní vstupenky. Podle pořadatelů konečný počet návštěvníků během celotýdenního festivalu může letos přesáhnout hranici 400 tisíc.

Akce, která potrvá do 18. srpna, se z českých hudebníků zúčastní formace DVA, která tu zahraje ve čtvrtek. "Na tomto festivalu vystoupíme poprvé, jsme bez speciálních očekávání a přání. Budeme rádi, když bude tak akorát počasí, tak nějak akorát diváků a těšíme se na Budapešť jako takovou," říkají členové dua DVA.

Festivalu se také zúčastní slovenské skupiny Adalbert, Longital a Peter Lipa Band. Mezi headlinery lze najít takové vězdy, jakými jsou například: Blink-182, Queens of the Stone Age, Deadmau5, Placebo, Imagine Dragons, Skrillex, Macklemore & Ryan Lewis, Lily Allen, Bastille, Korn, Cee Lo Green, Manic Street Preachers, Kelis, The Prodigy, Outkast, Calvin Harris, Klaxons, The Bloody Beetroots, Madness a další.

Sziget se koná na 76 hektarech ostrova na Dunaji. Akci loni navštívilo 362 tisíc fanoušků. V roce 2009 festival Sziget navštívilo rekordních 390 tisíc lidí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 1 hodinou

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

Další zprávy