Na Brit Awards uspěl raper Stormzy, zpěvačka Dua Lipa či zpěvák Rag'n'Bone Man. Ten přijede do Prahy

Londýnští zpěváci Dua Lipa a Stormzy se včera v noci stali vítězi hudebních cen Brit Awards, jež jsou britskou obdobou amerických cen Grammy. Stejně jako při rozdělování letošních Zlatých glóbů nebo cen Grammy se i účastníci londýnského ceremoniálu přihlásili k boji proti sexuálnímu obtěžování. Hosté dostávali kytice nebo odznaky s bílou růží jako symbol hnutí Time's Up, obdoby kampaně #MeToo.
Video: YouTube / Dua Lipa

Dvaadvacetiletá popová hudebnice Dua Lipa, pocházející z rodiny kosovských přistěhovalců, byla nominovaná v pěti kategoriích Brit Awards a získala ocenění za nejlepší britskou zpěvačku a za objev roku. Porotu zaujalo její debutové album nazvané jednoduše Dua Lipa. U hudebních kritiků deska loni získala lehce nadprůměrné hodnocení. 

Čtyřiadvacetiletý raper Michael Ebenazer Kwadjo Omari Owuo alias Stormzy pak kromě ceny pro zpěváka dostal sošku za nejlepší album. Také v jeho případě je nahrávka Gang Signs & Prayer debutem.

Cenu za nejlepší britský singl si odnesl soulový zpěvák Rag'n'Bone Man, jenž se na začátku března představí v pražském Foru Karlín. 

Brit Awards za rok 2017

  • Zpěvačka, objev roku: Dua Lipa
  • Zpěvák, album roku: Stormzy - Gang Signs & Prayer 
  • Singl: Rag'n'Bone Man- Human
  • Klip: Harry Styles - Sign of the Times
  • Britská kapela: Gorillaz
  • Zahraniční kapela: Foo Fighters
  • Zahraniční zpěvačka: Lorde
  • Zahraniční zpěvák: Kendrick Lamar

Během slavnostního večera v Londýně zahráli například Ed Sheeran, Liam Gallagher, vítězka Dua Lipa nebo Foo Fighters. 

Brit Awards organizuje profesní hudební sdružení British Phonographic Industry od roku 1977. O vítězích rozhoduje více než tisíc členů sdružení, včetně zástupců nahrávacích společností, novinářů, obchodníků s hudebninami, producentů, DJů a sponzorů.

Mezi oceněnými byli v minulosti například The Beatles nebo Oasis a zpěváci a zpěvačky Robbie Williams, David Bowie, Lady Gaga nebo Björk.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy