Mick Jagger si odskočil, vydává desku s jinou partou

Kultura Kultura
12. 8. 2011 15:00
Deska super-kapely SuperHeavy vyjde 20. září
Mick Jagger
Mick Jagger | Foto: Reuters

Los Angeles - Světem už v květnu oběhly zprávy, že vznikla nová super-kapela, což je oficiální termín pro hudební skupiny složené ze známých osobností známých z jiných kapel nebo sólových projektů.

Nejnovější superkapelou je SuperHeavy, kde se sešli Mick Jagger z Rolling Stones, zpěvačka soulu a r´n´b Joss Stone, zakladatel Eurythmics Dave Stewart, Damian Marley (syn reggae legendy Boba Marleyho) a skladatel A. R. Rahman, který se celosvětově proslavil soundtracky ke snímkům Milionář z chatrče a 127 hodin.

Mick Jagger nyní poskytl vyjádření deníku Hollywood Reporter, že skupina šla do studia pouze s několika nápady, zlomky písňových textů a pár kytarovými pasážemi.

"Není to můj obvyklý způsob práce", řekl Jagger. "Vždy si musíte nechat nějaký prostor k improvizaci, ale potřebujete něco, nějaké písničky, když jdete do studia. Vyvinulo se to velmi rychle. Seděli jsme v kroužku a měli napsané nějaké poznámky. Pak jsme hodně jamovali, ale vše je soudržné a dobře zaranžované. Zkrátka jsme to napsali rychle".

Skupina prý nahrála 29 skladeb během pouhých deseti dní a celkově mají k dispozici 35 hodin hudby. Zatím není jasné, kolik materiálu se dostane na výslednou desku, ale byl již určen termín vydání - 20. září.

Čtěte také:
Keith Richards dealuje větší než malé množství historek

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy