Grafika: U2 mají nové eso. Jaké karty už vyložili?

Grafika, Red Kul
6. 3. 2009 10:00
Proleťte se kariérou fenomenální irské kapely
Foto: Reuters

Londýn - Podle propočtů z prvního dne prodeje jsou U2 na dobré cestě získat své v pořadí desáté první místo v britské hitparádě. Během prvních 24 hodin po vydání se desky No Line on the Horizon prodalo 69 000, což je čtyřikrát více, než prodali jejich hitparádoví konkurenti The Prodigy.

Aby podpořili vydání alba na silnějším trhu ve Spojených státech, stali se na celý týden rezidenty nočního programu Late Show With David Letterman, který natáčí televize CBS v New Yorku, což je v historii nočních přenosů výjimečný projekt.

Foto: Reuters
Čtěte také:
Rozostřený horizont skýtá pro U2 možnou naději

Přízeň kapele, jejíž písně z alba All That You Can't Leave Behind se v mnohém staly soundtrackem pro vyrovnání se s událostmi jedenáctého září, vyjádřil i newyorský starosta Michael Bloomberg. V úterý dočasně přejmenoval část západní 53. ulice na U2 Way.

"Není divu, že každý v tomto městě včetně mě pokládá tyto čtyři Dubliňany za čestné občany New Yorku," vyjádřil se.

"Nacházíme se někde na jih od Duke Ellington Way a severně od Joey Ramone Place," okomentoval jejich místo na pomyslné hudební mapě New Yorku Bono. "No a to jsme kapela z místa, kde ulice nemají jména."

Další souřadnice míst, z nichž U2 vycházejí, najdete v grafice.

 

Právě se děje

před 27 minutami

V pražské Černokostelecké ulici hořel byt v patře domu, na místě je 11 zraněných. Podle hasičů je požár pod kontrolou

Při požáru v Černokostelecké ulici bylo zraněno 11 lidí, nejméně dva jsou ve vážném stavu, na místo letěl vrtulník. Hasiči nyní byt odvětrávají.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Další zprávy