Grafika: U2 mají nové eso. Jaké karty už vyložili?

Grafika, Red Kul
6. 3. 2009 10:00
Proleťte se kariérou fenomenální irské kapely
Foto: Reuters

Londýn - Podle propočtů z prvního dne prodeje jsou U2 na dobré cestě získat své v pořadí desáté první místo v britské hitparádě. Během prvních 24 hodin po vydání se desky No Line on the Horizon prodalo 69 000, což je čtyřikrát více, než prodali jejich hitparádoví konkurenti The Prodigy.

Aby podpořili vydání alba na silnějším trhu ve Spojených státech, stali se na celý týden rezidenty nočního programu Late Show With David Letterman, který natáčí televize CBS v New Yorku, což je v historii nočních přenosů výjimečný projekt.

Foto: Reuters
Čtěte také:
Rozostřený horizont skýtá pro U2 možnou naději

Přízeň kapele, jejíž písně z alba All That You Can't Leave Behind se v mnohém staly soundtrackem pro vyrovnání se s událostmi jedenáctého září, vyjádřil i newyorský starosta Michael Bloomberg. V úterý dočasně přejmenoval část západní 53. ulice na U2 Way.

"Není divu, že každý v tomto městě včetně mě pokládá tyto čtyři Dubliňany za čestné občany New Yorku," vyjádřil se.

"Nacházíme se někde na jih od Duke Ellington Way a severně od Joey Ramone Place," okomentoval jejich místo na pomyslné hudební mapě New Yorku Bono. "No a to jsme kapela z místa, kde ulice nemají jména."

Další souřadnice míst, z nichž U2 vycházejí, najdete v grafice.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy