Giorgio Moroder mládne. Připravuje album s Lady Gaga

Kultura Kultura
27. 1. 2015 15:44
Čtyřiasedmdesátiletá popová ikona se podílí na produkci nového alba Lady Gaga a chystá se na jaře vydat i vlastní album s titulem 74 je nových 24!
Giorgio Moroder, ikona osmdesátkového popu.
Giorgio Moroder, ikona osmdesátkového popu. | Foto: Giorgio Moroder

Praha - Giorgio Moroder, matador filmové hudby a diskotékových kolovrátků z 80. let, se ve čtyřiasedmdesáti letech pouští do dalších „mladistvých“ kousků. Produkuje album pro Lady Gaga a plánuje svůj vlastní debut.

Poslechněte si nový song Giorgia Morodera z chystaného alba 74 je nových 24.
Poslechněte si nový song Giorgia Morodera z chystaného alba 74 je nových 24. | Video:

Italský skladatel a hudební producent chce dál posilovat svůj vliv na současnou populární hudbu a kromě spolupráce s Kylie Minogue a Britney Spears se vrhá do tvorby s americkou popovou bohyní Lady Gaga. Sejít se ohledně jejího pátého studiového alba se měli už minulý týden.

„Bohužel jsem onemocněl. Až se vrátím do studia, budu zřejmě hodně překvapen. Zatím mám totiž jen základní basové a klavírní linky. Zároveň nemám vůbec představu o tom, jakým způsobem je zvyklá nahrávat,“ uvedl Moroder pro server Popjustice.

Moroder není jediným producentem tohoto alba. Zpěvačka nadále spolupracuje i se švédským producentem a skladatelem vystupujícím pod jménem RedOne, který je podepsaný pod většinou jejích písní.

Po třiceti letech přišel Moroder také s myšlenkou natočit vlastní sólové album a vytěžit tak maximum z jeho loňského návratu do byznysu s populární hudbou, který odstartovala spolupráce s francouzskými Daft Punk.

„Bylo by neuvěřitelné, kdyby se mi podařilo Lady Gaga přesvědčit, aby nahrála i jednu píseň pro mé sólové album. Ideální by bylo, abychom nahráli song, který se bude hodit na mé album a nebude nutně muset být na jejím,“ řekl Moroder v rozhovoru pro Popjustice.

Jeho debut ponese titul 74 je nových 24! odkazující k producentovu věku a pozici v populární hudbě. Podílí se na něm Kylie Minogue, Britney Spears, Mikky Ekko či Foxes a Sia. Album legendy diska vyjde letos na jaře.

 

Právě se děje

před 5 minutami

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí Úřadu nelze požadavek platby autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Skotská premiérka oznámila, že chce referendum o nezávislosti už příští rok

Skotská premiérka Nicola Sturgeonová řekla, že chce uspořádat druhé referendum o nezávislosti Skotska "už v příštím roce". Informoval o tom deník The Times. Plebiscit o odtržení od zbytku Spojeného království se v zemi konal už v roce 2014, proti novému hlasování se staví ústřední vláda v Londýně.

Předsedkyně Skotské národní strany (SNP) předpokládá, že se hlasování uskuteční na počátku mandátu příštího skotského parlamentu, jehož poslance vyberou voliči v květnu následujícího roku.

"Skotsko by mělo dostat příležitost vybrat si, zda se stane nezávislým, v počáteční spíše než pozdější fázi mandátu příštího parlamentu," prohlásila v televizi ITV Border. Dodala, že konkrétnější časové rozmezí hodlá oznámit před květnovými volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy