Giorgio Moroder mládne. Připravuje album s Lady Gaga

Kultura Kultura
27. 1. 2015 15:44
Čtyřiasedmdesátiletá popová ikona se podílí na produkci nového alba Lady Gaga a chystá se na jaře vydat i vlastní album s titulem 74 je nových 24!
Giorgio Moroder, ikona osmdesátkového popu.
Giorgio Moroder, ikona osmdesátkového popu. | Foto: Giorgio Moroder

Praha - Giorgio Moroder, matador filmové hudby a diskotékových kolovrátků z 80. let, se ve čtyřiasedmdesáti letech pouští do dalších „mladistvých“ kousků. Produkuje album pro Lady Gaga a plánuje svůj vlastní debut.

Poslechněte si nový song Giorgia Morodera z chystaného alba 74 je nových 24.
Poslechněte si nový song Giorgia Morodera z chystaného alba 74 je nových 24. | Video:

Italský skladatel a hudební producent chce dál posilovat svůj vliv na současnou populární hudbu a kromě spolupráce s Kylie Minogue a Britney Spears se vrhá do tvorby s americkou popovou bohyní Lady Gaga. Sejít se ohledně jejího pátého studiového alba se měli už minulý týden.

„Bohužel jsem onemocněl. Až se vrátím do studia, budu zřejmě hodně překvapen. Zatím mám totiž jen základní basové a klavírní linky. Zároveň nemám vůbec představu o tom, jakým způsobem je zvyklá nahrávat,“ uvedl Moroder pro server Popjustice.

Moroder není jediným producentem tohoto alba. Zpěvačka nadále spolupracuje i se švédským producentem a skladatelem vystupujícím pod jménem RedOne, který je podepsaný pod většinou jejích písní.

Po třiceti letech přišel Moroder také s myšlenkou natočit vlastní sólové album a vytěžit tak maximum z jeho loňského návratu do byznysu s populární hudbou, který odstartovala spolupráce s francouzskými Daft Punk.

„Bylo by neuvěřitelné, kdyby se mi podařilo Lady Gaga přesvědčit, aby nahrála i jednu píseň pro mé sólové album. Ideální by bylo, abychom nahráli song, který se bude hodit na mé album a nebude nutně muset být na jejím,“ řekl Moroder v rozhovoru pro Popjustice.

Jeho debut ponese titul 74 je nových 24! odkazující k producentovu věku a pozici v populární hudbě. Podílí se na něm Kylie Minogue, Britney Spears, Mikky Ekko či Foxes a Sia. Album legendy diska vyjde letos na jaře.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Anderson, Ozon, McQueen. Festival v Cannes zveřejnil výběr filmů pro letošní ročník

Nové filmy amerického režiséra Wese Andersona, francouzského Françoise Ozona či britského Steva McQueena jsou součástí oficiálního výběru 56 snímků pro letošní ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Filmový svátek se letos v květnu nekonal kvůli koronavirové pandemii, pro snímky je ale zařazení na jeho program prestižním oceněním, uvedla agentura AFP. Žádný český film se do výběru neprobojoval.

Na seznamu oficiálního výběru se nachází Andersonův film The French Dispatch (Francouzská spojka), Ozonův Eté 85 (Léto 85), britský filmař Steve McQueen má ve výběru snímky hned dva - Lovers Rock (Skála milenců) a Mangrove (Mangrovník).

Žádný český film v letošním oficiálním výběru festivalu nefiguruje. Ze zemí střední a východní Evropy zde mají své zástupce pouze Litva (film Soumrak režiséra Šarunase Bartase) a Bulharsko (snímek Únor od režiséra Kamena Kaleva).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy