Animal Collective převrací scény z dětských narozenin

Kultura Kultura
17. 8. 2012 20:37
Hvězdy nezávislé scény zveřejnili klip z nové desky
Záběr z klipu Supernatural Today od Animal Collective
Záběr z klipu Supernatural Today od Animal Collective | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Hvězdy současné nezávislé scény Animal Collective chystají na začátek září novou desku Centipede Hz a k první zveřejněné skladbě, singlu Today Supernatural, natočili lehce tripózní videoklip.

V krátkém snímku se v barevné motokáře prohání postavička v záměrně nafouklém kostýmu, který připomíná zvířátko naplněné konfetami jako z amerických narozeninových party, kde se jej děti se zavázanýma očima snaží rozbít baseballovou pálkou. Ty však nyní alternují pouze létající odseknuté ruce, jež „hlavního hrdinu" pronásledují, aby o něj mohly rozbít klacek plný konfet.

Foto: Aktuálně.cz

Jednoduchou scénu navíc narušují prostřihy na detailní záběr klauna před podivnými vizuály a pro Animal Collective typicky se barvy patřičně vlní do kakofonických hudebních pasáží.

Hravé video natočil režisér Danny Perez, s nímž už kapela spolupracovala v minulosti na klipech Summertime Clothes nebo Who Could Win a Rabbit. Sloužit má ale především jako upoutávka na desku Centipede Hz, která vychází 3. září v Británii (v Americe o den později).

Jeden z členů vystupující jako Avey Tare ji v rozhovoru se serverem Pitchfork popsal jako o něco syrovější a více vzrušující, než byla průlomová Merriweather Post Pavilion z roku 2009.

„Tempo je mnohem vyšší. Chtěli jsme udělat něco hlasitějšího a ne příliš ambientního či omamného. Merriweather je pro nás něco jako deska, při níž stojíte na zemi, hledíte do vesmíru nebo do mraků a kontemplujete nad tím vším. Oproti tomu je Centipede Hz více v tom vesmíru, na palubě vesmírné lodi - ale zase se mnohem víc váže k jednomu konkrétnímu prostředí než předchozí snění v oblacích," shrnul zjednodušeně pohled samotných Animal Collective.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy