Animal Collective převrací scény z dětských narozenin

Kultura Kultura
17. 8. 2012 20:37
Hvězdy nezávislé scény zveřejnili klip z nové desky
Záběr z klipu Supernatural Today od Animal Collective
Záběr z klipu Supernatural Today od Animal Collective | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Hvězdy současné nezávislé scény Animal Collective chystají na začátek září novou desku Centipede Hz a k první zveřejněné skladbě, singlu Today Supernatural, natočili lehce tripózní videoklip.

V krátkém snímku se v barevné motokáře prohání postavička v záměrně nafouklém kostýmu, který připomíná zvířátko naplněné konfetami jako z amerických narozeninových party, kde se jej děti se zavázanýma očima snaží rozbít baseballovou pálkou. Ty však nyní alternují pouze létající odseknuté ruce, jež „hlavního hrdinu" pronásledují, aby o něj mohly rozbít klacek plný konfet.

Foto: Aktuálně.cz

Jednoduchou scénu navíc narušují prostřihy na detailní záběr klauna před podivnými vizuály a pro Animal Collective typicky se barvy patřičně vlní do kakofonických hudebních pasáží.

Hravé video natočil režisér Danny Perez, s nímž už kapela spolupracovala v minulosti na klipech Summertime Clothes nebo Who Could Win a Rabbit. Sloužit má ale především jako upoutávka na desku Centipede Hz, která vychází 3. září v Británii (v Americe o den později).

Jeden z členů vystupující jako Avey Tare ji v rozhovoru se serverem Pitchfork popsal jako o něco syrovější a více vzrušující, než byla průlomová Merriweather Post Pavilion z roku 2009.

„Tempo je mnohem vyšší. Chtěli jsme udělat něco hlasitějšího a ne příliš ambientního či omamného. Merriweather je pro nás něco jako deska, při níž stojíte na zemi, hledíte do vesmíru nebo do mraků a kontemplujete nad tím vším. Oproti tomu je Centipede Hz více v tom vesmíru, na palubě vesmírné lodi - ale zase se mnohem víc váže k jednomu konkrétnímu prostředí než předchozí snění v oblacích," shrnul zjednodušeně pohled samotných Animal Collective.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy