50 Cent je bez centů, raper chce vyhlásit bankrot

ČTK ČTK
14. 7. 2015 14:34
Americký raper musí vyplatit vysoké odškodné ženě, jejíž erotické video zveřejnil na internetu. Muzikant teď chce požádat o ochranu před věřiteli.
Foto: Reuters

New York – Známý americký raper 50 Cent požádal o ochranu před věřiteli. Příslušnou žádost podal v pondělí u soudu v Hartfordu ve státě Connecticut na východě USA, napsala dnes agentura AP. Učinil tak jen několik dní poté, co mu soud nařídil zaplatit odškodné pět milionů dolarů (123 milionů korun) jisté ženě, jejíž erotické video podle verdiktu bez jejího souhlasu zveřejnil na internetu.

V dokumentech v žádosti o ochranu před věřiteli je uvedeno, že raperův majetek je v rozmezí 10 až 50 milionů dolarů (až 1,2 miliardy korun), na stejnou výši jsou odhadovány i dluhy. DPA připomněla, že magazín Forbes v květnu jeho majetek ohodnotil na 155 milionů dolarů.

Čtyřicetiletý hudebník, jehož občanské jméno je Curtis Jackson, za svou kariéru prodal přes 30 milionů desek, což ho řadí mezi nejúspěšnější rapery všech dob. V roce 2010 získal cenu Grammy.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Zeman odvolal Kremlíka, ministerstvo dopravy povede Havlíček

Prezident Miloš Zeman odvolal ke čtvrtku z funkce ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO). Zároveň pověřil řízením ministerstva místopředsedu vlády a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO). V čele dopravy stane od pátku.

Změnu ve vládě v pondělí navrhl premiér Andrej Babiš (ANO) kvůli kritizované zakázce na informační systém pro elektronické dálniční známky. Předseda vlády počítá s tím, že Havlíček bude řídit resort dopravy až do konce funkčního období současné vlády. To kritizují opoziční strany i vládní ČSSD.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Rozloučení s Kuberou bude 3. února, doplňovací volby do Senátu na konci března

Smuteční shromáždění k uctění památky zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) se uskuteční 3. února v poledne v Teplicích. Následně se odpoledne bude konat pietní shromáždění v pražském Rudolfinu. Pohřeb se uskuteční v rodinném kruhu. O organizaci posledního rozloučení jednali ve středu s Kuberovými blízkými předseda senátorů ODS Miloš Vystrčil a vedoucí kanceláře předsedy Senátu Petr Kostka.

Doplňovací senátní volby na Teplicku se uskuteční 27. a 28. března. Termín voleb ve středu vyhlásil prezident Miloš Zeman, rozhodnutí ještě musí spolupodepsat premiér Andrej Babiš (ANO). Podle zákona se doplňovací volby musí uskutečnit do 90 dnů od úmrtí senátora, tedy nejpozději v polovině dubna. Vítěz voleb se mandátu ujme na zbytek Kuberova funkčního období, tedy zhruba na čtyři roky do 13. října 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy