50 Cent je bez centů, raper chce vyhlásit bankrot

ČTK ČTK
14. 7. 2015 14:34
Americký raper musí vyplatit vysoké odškodné ženě, jejíž erotické video zveřejnil na internetu. Muzikant teď chce požádat o ochranu před věřiteli.
Foto: Reuters

New York – Známý americký raper 50 Cent požádal o ochranu před věřiteli. Příslušnou žádost podal v pondělí u soudu v Hartfordu ve státě Connecticut na východě USA, napsala dnes agentura AP. Učinil tak jen několik dní poté, co mu soud nařídil zaplatit odškodné pět milionů dolarů (123 milionů korun) jisté ženě, jejíž erotické video podle verdiktu bez jejího souhlasu zveřejnil na internetu.

V dokumentech v žádosti o ochranu před věřiteli je uvedeno, že raperův majetek je v rozmezí 10 až 50 milionů dolarů (až 1,2 miliardy korun), na stejnou výši jsou odhadovány i dluhy. DPA připomněla, že magazín Forbes v květnu jeho majetek ohodnotil na 155 milionů dolarů.

Čtyřicetiletý hudebník, jehož občanské jméno je Curtis Jackson, za svou kariéru prodal přes 30 milionů desek, což ho řadí mezi nejúspěšnější rapery všech dob. V roce 2010 získal cenu Grammy.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Ministerstvo zemědělství poslalo odpověď na bruselský audit k střetu zájmů Babiše

Ministerstvo zemědělství v pondělí odeslalo odpověď na bruselský audit zemědělských dotací ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), informoval ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Obsah odpovědi nekomentoval. Česko mělo na odpověď na předběžnou auditní zprávu čas do 20. září. "Odpověď na audit Evropské komise zpracoval Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). A bylo to odesláno prostřednictvím ministerstva. Takže by to mělo být dneska nebo zítra předáno," uvedl Toman.

Další zprávy