50 Cent je bez centů, raper chce vyhlásit bankrot

ČTK ČTK
14. 7. 2015 14:34
Americký raper musí vyplatit vysoké odškodné ženě, jejíž erotické video zveřejnil na internetu. Muzikant teď chce požádat o ochranu před věřiteli.
Foto: Reuters

New York – Známý americký raper 50 Cent požádal o ochranu před věřiteli. Příslušnou žádost podal v pondělí u soudu v Hartfordu ve státě Connecticut na východě USA, napsala dnes agentura AP. Učinil tak jen několik dní poté, co mu soud nařídil zaplatit odškodné pět milionů dolarů (123 milionů korun) jisté ženě, jejíž erotické video podle verdiktu bez jejího souhlasu zveřejnil na internetu.

V dokumentech v žádosti o ochranu před věřiteli je uvedeno, že raperův majetek je v rozmezí 10 až 50 milionů dolarů (až 1,2 miliardy korun), na stejnou výši jsou odhadovány i dluhy. DPA připomněla, že magazín Forbes v květnu jeho majetek ohodnotil na 155 milionů dolarů.

Čtyřicetiletý hudebník, jehož občanské jméno je Curtis Jackson, za svou kariéru prodal přes 30 milionů desek, což ho řadí mezi nejúspěšnější rapery všech dob. V roce 2010 získal cenu Grammy.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy