Hledá se divadelní scéna pro diváky starší dvanácti let. Každá metropole ji má, tvrdí radní

ČTK ČTK
20. 9. 2017 9:54
Hlavní město Praha chce vytvořit divadelní scénu pro diváky starší dvanácti let. Kromě kultury ji plánuje využít i k prevenci negativních jevů, například užívání drog. Podle radního pro kulturu Jana Wolfa pro tento záměr připadá v úvahu lokalita Nákladového nádraží Žižkov, holešovické tržnice nebo areál bývalých továren ČKD ve Vysočanech. S konceptem bude pomáhat stávající ředitel dětského divadla Minor.
Představení divadla Minor, jehož ředitel nyní pomáhá s koncepcí scény pro diváky starší dvanácti let.
Představení divadla Minor, jehož ředitel nyní pomáhá s koncepcí scény pro diváky starší dvanácti let. | Foto: Divadlo Minor

Hlavní město Praha hledá novou divadelní scénu, zaměřenou na mládež starší 12 let. S její koncepcí by měl pomoci ředitel oblíbeného dětského divadla Minor Zdeněk Pecháček, který od radního pro kulturu Jana Wolfa dostal za úkol vymyslet koncept, jak zaujmout mladého diváka.

Výhledově by scéna měla sídlit v nové budově, již teď město začne hledat. 

Žižkov, Holešovice, Vysočany

Scéna by podle Wolfa nemusela být přímo v centru, zároveň by s ohledem na zaměření mělo jít spíše o méně tradiční prostor. "Dá se uvažovat o nákladovém nádraží Žižkov, holešovické tržnici nebo bývalé továrně ČKD ve Vysočanech," říká Wolf.

Argumentem pro založení nové scény je mimo jiné i prevence užívání drog. Každá moderní evropská metropole má navíc podle Wolfa jednu celou divadelní scénu, určenou výlučně teenagerům. Na projekt bude možné čerpat evropské peníze.

Původně se jako o takto zaměřené scéně mluvilo o Divadlu Komedie. To by se od příští sezony mělo zařadit pod Městská divadla pražská, i když je stále otevřená možnost jeho rekonstrukce a výběru nového provozovatele.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Čína nebude tolerovat zasahování zahraničí v otázce Tchaj-wanu, varoval Peking

Z Pekingu ve středu zaznělo, že Čína nebude tolerovat intervenci zahraničních sil v otázce Tchaj-wanu. Na "tajné dohody" proto bude důrazně reagovat. Informovala o tom agentura Reuters. Tchaj-wan v úterý ohlásil dosud největší narušení svého vzdušného prostoru v jednom dni - vletělo do něj 28 čínských vojenských letounů. Zpráva přišla nedlouho poté, co lídři zemí skupiny G7 Čínu zkritizovali za její kroky v některých oblastech a zdůraznili důležitost míru a stability v Tchajwanském průlivu.

"Nikdy nebudeme tolerovat pokusy o získání nezávislosti nebo svévolný zásah zahraničních sil do otázky Tchaj-wanu, takže musíme na tyto tajné dohody rázně reagovat," sdělil ve středu na tiskové konferenci mluvčí kanceláře čínské vlády pro záležitosti Tchaj-wanu Ma Siao-kuang. Na dotaz, zda čínské narušení tchajwanského vzdušného prostoru souviselo s prohlášením lídrů zemí G7, odvětil, že za napětí může tchajwanská vláda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Durant skvělým výkonem přiblížil Brooklyn k postupu do semifinále NBA

Basketbalista Kevin Durant předvedl jeden z nejlepších výkonů historie play off NBA, když 49 body, 17 doskoky a 10 asistencemi zařídil Brooklynu vítězství 114:108 nad Milwaukee a vedení ve čtvrtfinálové sérii 3:2 na zápasy. A to i přesto, že Nets většinu zápasu prohrávali až o 17 bodů. Nyní mají dva pokusy na to, aby poprvé od roku 2003 postoupili do semifinále.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Brooklyn - Milwaukee 114:108, stav série 3:2.

Další zprávy