Třetí Wolverine bude drsnější. Producenti chtějí zopakovat úspěch sprostého a násilného Deadpoola

mad
Aktualizováno 18. 2. 2016 17:55
Třetí díl filmu Wolverine bude mít podobně jako Deadpool omezenou přístupnost. Wolverine se doposud vyskytoval ve filmech mládeži přístupných, velký kasovní úspěch Deadpoola však studio 20th Century Fox přiměl ke změně. Wolverine 3 dorazí do kin v březnu 2017.
Hugh Jackman
Hugh Jackman | Foto: 20th Century Fox

Kasovní úspěchu filmu Deadpool od studia 20th Century Fox mění přístup hollywoodských producentů k novým adaptacím komiksových děl. Prvním potvrzeným superhrdinou, který bude drsnější, vulgárnější a vážnější, je Wolverine.  

Na letošním veletrhu hraček (Toy Fair) v New Yorku byly rozdávány letáky, na nichž bylo vidět, že třetí díl Wolverina bude mít také rating R (pod 17 let přístup pouze v doprovodu rodičů).

Není překvapením, že studio plánuje filmy s omezenou přístupností. Wolverine se ale v x-menovském univerzu vyskytuje přes 15 let s ratingem PG-13 (nevhodné pro děti mladší 13 let), jde tedy o odvážné rozhodnutí, píše web Comicbook.

Otázkou je, zda se jednalo o již předem připravený tah, nebo nápad, který se zrodil až po masivním úspěchu Deadpoola po uplynulém víkendu, dodává autor článku Brandon Davis.

Deadpool podle stejnojmenné komiksové předlohy vypráví o bývalém žoldákovi Wadu Wilsonovi (Ryan Reynolds), který získá schopnost regenerace. Film obsahující násilí, sex a vulgarity utržil v USA o premiérovém víkendu 135 milionů dolarů. Stal se tak nejúspěšnějším filmem prvního víkendu s ratingem R. Na prvním místě byl dosud Matrix Reloaded (2003) s necelými 92 miliony dolarů za první víkend.

V Česku snímek o víkendu zhlédlo téměř 97 000 lidí, kteří nechali v pokladnách kin 13,5 milionu korun.

Wolverine 3 dorazí do kin v březnu příštího roku. Režírovat jej bude James Mangold, který natočil Wolverina z roku 2013. Titulní roli mutanta s adamantiovými drápy opět ztvární Hugh Jackman.

Foto: RayChaos
 

Právě se děje

před 46 minutami

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Samková byla druhá v kvalifikaci na první závod Světového poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila druhá v dnešní kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru. V italské Chiese ji o 74 setin sekundy předčila domácí Raffaella Bruttová. Nikdo jiný z českých reprezentantů do sobotních vyřazovacích bojů nepostoupil.

Ani úřadující mistryni světa Samkové se v hustém sněžení příliš nevedlo. Po startu se dostala doleva mimo ideální stopu do hlubokého sněhu. "Pak už to bylo tlačení boulí do finiše, hodně na sílu. Ta mezera je dost, ale v tomhle počasí jsou rozestupy velké. Žádné velké nadšení z dnešního sportování není, ale výsledek docela jde," řekla olympijská šampionka ze Soči v nahrávce pro média.

před 1 hodinou

Britský soud rozdal tresty za smrt 39 Vietnamců, čtveřice mužů dostala až 27 let vězení

Tresty vězení od 13 do 27 let uložil v pátek londýnský soud čtveřici mužů, které už dříve shledal vinnými z pašování a smrti 39 migrantů z Vietnamu v roce 2019. Informovaly o tom agentury DPA a AFP.

Nejvyšší trest dostal 43letý Rumun, který podle obžaloby cestu migrantů v chladírenském kontejneru do Británie zorganizoval: Gheorghe Nica si má ve vězení odpyká 27 let. Druhý nejvyšší trest uložil soud britskému přepravci Ronanu Hughesovi, který má za mřížemi strávit 20 let.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hnilička požádal o očkování reprezentantů proti covidu

Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička požádal premiéra Andreje Babiše o zařazení českých reprezentantů do vládní strategie očkování proti koronaviru. Na Twitteru uvedl, že má jít o 6000 osob. Zároveň ujistil, že respektuje priority rizikových skupin. Očkování by ulehčilo reprezentaci na mezinárodních soutěžích nejen sportovcům, kteří se připravují na olympijské hry v Tokiu.

S požadavkem na co nejrychlejší vakcinaci sportovců a dalších členů olympijské výpravy, až to bude v následujících měsících možné, přišel dříve Český olympijský výbor. V pondělí na to reagoval ministr zdravotnictví Jan Blatný. "Já o tomto požadavku vím, zatím jsme takové rozhodnutí neučinili," řekl na dotaz po jednání vlády.

S profesionálním sportem je spojené časté cestování, které může být bez očkování problematické. Vakcína by rovněž znamenala ochranu před případnou nákazou. Česko se ale stejně jako jiné státy Evropské unie zatím potýká s nedostatkem očkovacích látek. K dispozici v současné době nejsou ani dávky pro všechny lidi z rizikových skupin.

Další zprávy