Třetí Wolverine bude drsnější. Producenti chtějí zopakovat úspěch sprostého a násilného Deadpoola

mad
Aktualizováno 18. 2. 2016 17:55
Třetí díl filmu Wolverine bude mít podobně jako Deadpool omezenou přístupnost. Wolverine se doposud vyskytoval ve filmech mládeži přístupných, velký kasovní úspěch Deadpoola však studio 20th Century Fox přiměl ke změně. Wolverine 3 dorazí do kin v březnu 2017.
Hugh Jackman
Hugh Jackman | Foto: 20th Century Fox

Kasovní úspěchu filmu Deadpool od studia 20th Century Fox mění přístup hollywoodských producentů k novým adaptacím komiksových děl. Prvním potvrzeným superhrdinou, který bude drsnější, vulgárnější a vážnější, je Wolverine.  

Na letošním veletrhu hraček (Toy Fair) v New Yorku byly rozdávány letáky, na nichž bylo vidět, že třetí díl Wolverina bude mít také rating R (pod 17 let přístup pouze v doprovodu rodičů).

Není překvapením, že studio plánuje filmy s omezenou přístupností. Wolverine se ale v x-menovském univerzu vyskytuje přes 15 let s ratingem PG-13 (nevhodné pro děti mladší 13 let), jde tedy o odvážné rozhodnutí, píše web Comicbook.

Otázkou je, zda se jednalo o již předem připravený tah, nebo nápad, který se zrodil až po masivním úspěchu Deadpoola po uplynulém víkendu, dodává autor článku Brandon Davis.

Deadpool podle stejnojmenné komiksové předlohy vypráví o bývalém žoldákovi Wadu Wilsonovi (Ryan Reynolds), který získá schopnost regenerace. Film obsahující násilí, sex a vulgarity utržil v USA o premiérovém víkendu 135 milionů dolarů. Stal se tak nejúspěšnějším filmem prvního víkendu s ratingem R. Na prvním místě byl dosud Matrix Reloaded (2003) s necelými 92 miliony dolarů za první víkend.

V Česku snímek o víkendu zhlédlo téměř 97 000 lidí, kteří nechali v pokladnách kin 13,5 milionu korun.

Wolverine 3 dorazí do kin v březnu příštího roku. Režírovat jej bude James Mangold, který natočil Wolverina z roku 2013. Titulní roli mutanta s adamantiovými drápy opět ztvární Hugh Jackman.

Foto: RayChaos
 

Právě se děje

před 18 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 34 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

Další zprávy