Natáčení Vratných lahví začíná právě dnes a dnes také startuje na webových stránkách filmu webkamera, která bude zájemcům zprostředkovávat dění "na place". Stránky budou postupně přinášet i portréty různých filmových profesí, rozhovory s tvůrci a další zajímavosti.
Vratné lahve vznikají podle scénáře režisérova otce Zdeňka. Kvůli otcovsko-synovským sporům o podobu scénáře se dlouho zdálo, že film ani nevznikne. Nakonec vznikla nová verze scénáře, se kterou už byl Jan Svěrák spokojenější než s těmi předešlými.
Poslechněte si AUDIO
"Nová verze scénáře se víc točí kolem hlavní postavy a jeho rodiny. Táta zapojil do příběhu osobní zkušenost s podzimem života a teď to funguje - je to osobní, pravdivé a je to smutnoveselé," charakterizuje režisér obnovený projekt filmu Vratné lahve.
Více o Vratných lahvích ZDE.
Hrdinou příběhu je učitel v důchodu, který přijme brigádnické místo ve výkupu lahví v jednom pražském supermarketu. Hlavní roli si tradičně "zabral" sám Zdeněk Svěrák, jeho manželku bude hrát Daniela Kolářová. Dále se ve filmu objeví Tatiana Vilhelmová, Jiří Macháček, Pavel Landovský či Nela Boudová.
Natáčení bude probíhat do května; premiéra je však naplánována až na 8. března 2007. Distributorem filmu je společnost Falcon, práva na televizní uvedení již zakoupila TV Nova.