Schwarzenegger nebude plakat, ale stane se šerifem

Kamil Fila Kamil Fila
13. 7. 2011 11:47
Po rozvodu si herec vybral jako návratový film western

Los Angeles -  V lednu 2011 bývalý kulturista a hollywoodský herec Arnold Schwarzenegger) ukončil sedmileté působení ve funkci guvernéra státu Kalifornie a začal uvažovat o obnovení herecké kariéry.

Nejprve ohlásil projekt Guvernátor zahrnující komiks a seriál, jejž na Schwarzeneggeorvi na míru ušil legendární comicsový autor Stan Lee. Poté se začaly být spekulace zaručené zprávy stále čstější a divočejší. Mluvilo se o tom, že se kromě jiného vrátí do pokračování filmové série Terminátor.

Snímek z ledna 2007. Arnold Schwarzenegger, doprovázený chotí Mariou Shriverovou, skládá guvernérský slib v kalifornském Sacramentu.
Snímek z ledna 2007. Arnold Schwarzenegger, doprovázený chotí Mariou Shriverovou, skládá guvernérský slib v kalifornském Sacramentu. | Foto: Reuters

Zároveň chtěl vysloužilý akční hrdina přesvědčit, že zvládne náročnější dramatickou úlohu. Jeho prvním hraným návratovým snímkem se měl nakonec stát Cry Macho - adaptace románu N. Richarda Nashe o ovdovělém chovateli koní, který je nucen unést malého chlapce, aby vyřešil svou složitou finanční situaci.

Začátkem května ale Schwarzenegger ohlásil, že své filmové projekty pozastavuje a plně se bude věnovat urovnání manželské krize zaviněné prozrazením, že má třináctiletého syna se služebnou, která pracovala v jeho domě. Narušení image „muže rodinného typu", na níž ostatně stál i projekt Guvernátor, jenž musel být odložen k ledu, tak značně ztížilo možnost stát se znovu široce oblíbenou hvězdou.

Manželská krize vyvrcholila tím, že televizní moderátorka Maria Shriverová -  s níž byl Schwarzenegger ženatý od roku 1986 a má s ní čtyři děti -  podala minulý týden žádost o rozvod pro „nepřekonatelné rozdíly". Projekt Cry Macho, jenž by měl představit Schwarzeneggera z citlivější stránky, je "nyní mrtvý nebo minimálně odložený až do února 2012" - uvedla hercova agentura.

Foto: Aktuálně.cz

Nyní jde spíše o to znovuobnovit obraz akčního hrdiny. Proto se prvním Schwarzeneggerovým filmem stane western The Last Stand, jenž se začne natáčet už v září a v kinech se objeví v roce 2012, citovala agentura Reuters zdroj z přímo z filmového štábu.

Nejmenovaný zdroj dále řekl, že „jde o western ve starém stylu a ušitý na míru třiašedesátiletému herci, který ztvární muže řešícího morální dilema. Potřebovali jsme na to správnou ikonickou osobnost." Oficiálně však studio Lionsgate odmítlo angažmá komentovat.

Schwarzenegger bude hrát stárnoucího šerifa, který musí zabránit šéfovi drogového kartelu, aby překročil mexickou hranici. Film se původně plánoval jako třicetimilionový projekt s Liamem Neesonem v hlavní roli; s příchodem Schwarzeneggera rozpočet pravděpodobně vzroste nejen o vyšší honorář.

Režisérem snímku bude jihokorejský filmař Kim Jee-woon (psáno též Ji-un Kim), který ve své domovině patří k největším hitmakerům (Quiet Family, Foul King, Tale of Two Sisters). Na západní trh se dostala i jeho gangsterka Bittersweet Life, akční western Hodný, zlý a divný (inspirovaný slavným snímkem Sergia Leoneho Hodný, zlý a ošklivý) a vražednický thriller Viděl jsem ďábla.

Foto: Reuters

Kim, pro něhož to bude první film točený v angličtině, o The Last Stand tvrdí, že půjde o „kombinaci Smrtonosné pasti a westernu V pravé poledne". Rozhodně přitom nelze očekávat usedle režírovaný snímek, ale spíše expresivně stylizovanou jízdu, která zužitkuje i sám fakt Schwarzeneggerova „návratu do formy".

Nyní se již začíná spekulovat, jaký komerční ohlas by film mohl mít. Varováním byl nepovedený comeback Mela Gibsona, který zkusil drama The Beaver (Bobr) v režii Jodie Fosterové. Snímek byl divácky zcela ignorován a nepomohly ani dobré ohlasy recenzentů.

V případě The Last Stand se počítá s tím, že Schwarzenegger je stále mezinárodní hvězda, kromě domovské Evropy je populární i v Asii díky reklamám natočeným v Japonsku. A právě v Asii by jeho návrat mělo zaštítit Kimovo jméno. Navíc právě takovýo film by asi chtěli Schwarzeneggeovi fanoušci vidět spíše než animovaný comics či plačtivé drama.

Posledním zjevením Schwarzeneggera na plátnech kin byla malá role ve snímku Sylvestera Stallona The Expendables v roce 2010, kde hrál právě kalifornského guvernéra.

Čtěte také:
Arnold se vrátí na plátno jako plačící chovatel koní

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy