Pavel Liška je hvězdou zítřka

ČTK, Hej
13. 2. 2006 18:00
Berlinale - Pavel Liška se dnes představil v Berlíně jako jedna z mladých evropských hereckých nadějí.

Akce Shooting Stars je už tradiční součástí berlínského filmového festivalu. V rámci ní se tu každý rok představí mezinárodním producentům mladí herci z více než dvaceti evropských zemí. V minulosti tu Česko zastupovali Tatiana Vilhelmová, Anna Geislerová a Jan Budař.

Český herec Pavel Liška je dlouhodobě jedním z nejobsazovanějších herců mladší generace. Poprvé zazářil v Gedeonově snímku Návrat idiota a z rolí vyšinutých outsiderů se už (ani herecky) nevymanil. V loňském roce hrál hlavní role ve Švankmajerově filmu Šílení i ve Štěstí Bohdana Slámy.

Šílení
Šílení | Foto: Aktuálně.cz

Nyní se Liška chystá na práci na finském snímku Návštěvník. "Je to velmi zvláštní příběh, úplně jiná poetika filmu, než se u nás točí," řekl o snímku, který se má odehrávat téměř beze slov. "To by se mělo točit v létě v Estonsku, na to se hrozně těším, protože to bude takový vstup do neznáma," dodal.

#reklama

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy