Michael Fassbender bude hrdinou Assassin´s Creed

Kultura Kultura
10. 7. 2012 19:52
Slavnou videohru zfilmuje firma Ubisoft
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Slavný německo-irský herec Michael Fassbender byl podle informací serveru Variety obsazen do hlavní role filmu podle stealthové akční adventury Assassin´s Creed. Po neúspěšném jednání se společností Sony Pictures bude chystaný film čistě v režii Ubisoft Motion Picture, divize vývojáře původní hry. Společnost Ubisoft v minulosti nechala zfilmovat svůj neméně populární titul Prince of Persia, jenž se ovšem nedočkal očekávaného úspěchu. Navzdory krachu jednání se Sony stále existuje možnost budoucího partnerství s nějakou jinou společností.

Příběh videoher začíná dobrodružstvím Desmonda Milese, barmana z dnešní doby. Desmond je dědicem tajemství svého předka Altaïra ibn-La'Ahada, člena islámské sekty asasínů, k jehož znalosti se chtějí dostat templářští rytíři. Pomocí speciálního zařízení prožívá hlavní hrdina vzpomínky z dob křížových výprav a účastní se konspirace k získání mocných artefaktů – kusů Edenu. Další hry v sérii představují nové protagonisty a další historické scenérie. Zatím není jasné, která (pokud nějaká) část příběhu by měla být použita jako předloha pro film.

Kromě Assassin´s Creed má údajně Ubisoft v plánu zfilmovat také svoji vojenskou sérii Ghost Recon a pro dětský kanál Nickelodeon chystá animovaný seriál o šílených králících Raving Rabbids.

Michael Fassbender se narodil v roce 1977 německému otci a severoirské matce. Ve filmu se poprvé objevil coby protagonista kanadského dramatu Medvídek Winnie. Dnes je však spíše znám svými rolemi ve filmech jako Hanebný pancharti (poručík Hicox), Fish Tank (Connor), X-Men: První třída (Magneto) nebo Prometheus (android David).   

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 47 minutami

Bývalá hlavní hygienička Rážová vede hygienu v motolské nemocnici

Bývalá hlavní hygienička Jarmila Rážová vede od začátku května oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie v pražské Fakultní nemocnici Motol. Na pozici vystřídala Vilmu Benešovou, která odešla do důchodu. Zpravodajskému webu Seznam Zprávy to potvrdila mluvčí největší české nemocnice Pavlína Danková. Hlavní hygieničkou, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, byla Rážová od loňského června do poloviny letošního března. Funkci, ze které byla odvolána, po ní převzala Pavla Svrčinová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy