Kinofa chystá O dvě slabiky pozadu

Irena Hejdová
12. 12. 2005 17:00
Praha - Nová distribuční společnost Kinofa uvede v lednu do českých kin slovenský film O dvě slabiky pozadu .

Kinofa se jmenovala i jedna z vůbec prvních českých distribučních společností, která vznikla už v roce 1911. Nová Kinofa chce tedy už svým názvem navázat na slavnou tradici české kinematografie a distribuovat především filmy, které by se do našich kin jinak nedostaly. Půjde nejen o snímky evropské, ale i zámořské z oblasti nezávislé tvorby.

foto z filmu O dvě slabiky pozadu
foto z filmu O dvě slabiky pozadu | Foto: Kinofa

Spolupráce s MFF Zlín

Kinofa chce podporovat i českou a slovenskou tvorbu a zaměří se i na mladé a dětské publikum (jedním ze zakladatelů Kinofy je režisér Petr Koliha, umělecký ředitel zlínského festivalu pro děti a mládež). Ve spolupráci se zlínským festivalem chystá Kinofa uvádět v rámci projektu 5! - pět nejlepších z MFF Zlín do kin ty nejlepší filmy z tohoto festivalu.

O dvě slabiky pozadu

V příštím roce chce Kinofa do kin uvést pět celovečerních filmů. Prvním z nich bude lednová premiéra slovensko-českého filmu O dvě slabiky pozadu slovenské debutantky Kataríny Šulajové, který vyhrál visegrádskou cenu na letošním MFF Zlín a Cenu diváků na loňském festivalu v Bratislavě. Ve filmu určeném zejména mladým divákům hraje hlavní roli Zuzana Šulajová (Příběhy obyčejného šílenství), hraje zde i český herec Mikuláš Křen (Samotáři). Hudbu složil Jan P. Muchow.

#reklama

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Irské zdravotnictví zasáhl kybernetický útok, očkování proti covidu-19 to neovlivnilo

Počítačový systém irského zdravotnictví zasáhl kybernetický útok. Všechny informační systémy dnes byly vypnuty z důvodu ochrany před vyděračským softwarem, ale program očkování proti covidu-19 to neovlivnilo, uvedl provozovatel služeb. Podle vlády za napadením stojí mezinárodní gang a jde nejspíš o dosud nejvážnější kybernetický útok na irský stát, uvedla agentura Reuters.

Šéf irské zdravotní služby (HSE) Paul Reid řekl, že odstavení systému má fungovat jako preventivní opatření s cílem ochránit co největší množství informací.

"Je to velmi sofistikovaný útok, není to jen běžný útok. Má dopad na všechny naše národní a lokální systémy, které by byly zapojeny do všech našich služeb," řekl Reid veřejnoprávní televizi RTÉ. "Očkovací program naštěstí pokračuje, je to oddělený systém," vysvětlil Reid. Útok podle něj postihl převážně informace uložené na centrálních serverech, a ne nemocniční zařízení, lékárny nebo lékařské ambulance.

"Máme co do činění s kyberzločineckými gangy, kterým jde o peníze. Pokoušejí se zakódovat a uzamknout naše data a pak nám je nabídnout zpátky za výkupné," uvedl Ossian Smyth, náměstek vlády zodpovědný za informační systémy. "Dali jsme jasně na srozuměnou, že žádné výkupné platit nebudeme," řekl novinářům irský premiér Micheál Martin.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Arménský premiér žádal Putina o vojenskou pomoc kvůli incidentu a Ázerbájdžánem

Arménský úřadující předseda vlády Nikol Pašinjan v pátek požádal ruského prezidenta Vladimira Putina o pomoc, včetně vojenské, v souvislosti se středečním incidentem v pohraničí s ázerbájdžánskými vojáky. Premiér o tom podle agentury TASS informoval na zasedání parlamentu.

Arménské ministerstvo obrany ve středu oznámilo, že ázerbájdžánské ozbrojené síly se ve snaze "upravit hranice" pokusily provést "určité práce" v jedné z příhraničních oblastí Sjunikské provincie. Po intervenci jednotky arménské armády ázerbájdžánští vojáci tyto práce přerušili a nyní strany jednají o urovnání vzniklého konfliktu.

Premiér incident označil za pokus Ázerbájdžánu přivlastnit si území Arménie. Podle něj ázerbájdžánské ozbrojené síly překročily státní hranici a pronikly na arménské území do hloubky 3,5 kilometru.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
Další zprávy