Kinofa chystá O dvě slabiky pozadu

Irena Hejdová
12. 12. 2005 17:00
Praha - Nová distribuční společnost Kinofa uvede v lednu do českých kin slovenský film O dvě slabiky pozadu .

Kinofa se jmenovala i jedna z vůbec prvních českých distribučních společností, která vznikla už v roce 1911. Nová Kinofa chce tedy už svým názvem navázat na slavnou tradici české kinematografie a distribuovat především filmy, které by se do našich kin jinak nedostaly. Půjde nejen o snímky evropské, ale i zámořské z oblasti nezávislé tvorby.

foto z filmu O dvě slabiky pozadu
foto z filmu O dvě slabiky pozadu | Foto: Kinofa

Spolupráce s MFF Zlín

Kinofa chce podporovat i českou a slovenskou tvorbu a zaměří se i na mladé a dětské publikum (jedním ze zakladatelů Kinofy je režisér Petr Koliha, umělecký ředitel zlínského festivalu pro děti a mládež). Ve spolupráci se zlínským festivalem chystá Kinofa uvádět v rámci projektu 5! - pět nejlepších z MFF Zlín do kin ty nejlepší filmy z tohoto festivalu.

O dvě slabiky pozadu

V příštím roce chce Kinofa do kin uvést pět celovečerních filmů. Prvním z nich bude lednová premiéra slovensko-českého filmu O dvě slabiky pozadu slovenské debutantky Kataríny Šulajové, který vyhrál visegrádskou cenu na letošním MFF Zlín a Cenu diváků na loňském festivalu v Bratislavě. Ve filmu určeném zejména mladým divákům hraje hlavní roli Zuzana Šulajová (Příběhy obyčejného šílenství), hraje zde i český herec Mikuláš Křen (Samotáři). Hudbu složil Jan P. Muchow.

#reklama

 

Právě se děje

před 26 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy