Herec z Harryho Pottera přiznal sebevražedné myšlenky. Mluvte o tom, nabádá Devon Murray

mad
12. 10. 2016 14:55
Devon Murray, který je známý z potterovské série jako představitel Seamuse Finnigana, promluvil o své psychice. Na Twitteru se svěřil, že léta trpí depresemi. Vyzval k tomu, aby se lidé nebáli a o svých problémech mluvili.
Murray ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár.
Murray ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. | Foto: Warner Bros.

Herec Devon Murray, který se proslavil jako Seamus Finnigan ve filmové sérii Harry Potter, promluvil o svých psychických problémech.

Začátkem týdne na svůj twitterový účet napsal: "Bojuju s depresí přes deset let a teprve nedávno jsem o tom promluvil a hodně to pomohlo." Tweet doprovodil hashtagem, který upozorňuje, že byl Světový den duševního zdraví.

V dalším tweetu přiznal, že měl sebevražedné myšlenky, což byl impuls, který ho přiměl o tom promluvit. "Otevřete se, mluvte o tom s lidmi," napsal Murray, který v potterovské sáze ztvárnil Harryho spolužáka z Nebelvíru.

V diskusi s fanoušky také napsal, že "zima je vždycky nejhorší". Mnoho uživatelů mu děkovalo, že o tom otevřeně promluvil. Svěřovali se se svými psychickými problémy a psali, že je chtějí řešit.

Murray také vyzýval lidi k tomu, aby své blízké oslovili, pokud si myslí, že tiše trpí: "Dejte jim najevo, že se zajímáte."

Web britské BBC uvádí, že herec musel letos v dubnu zaplatit v soudním sporu 260 tisíc eur svému bývalému agentovi, neboť mu dlužil provize.

Hercova matka u soudu řekla, že Murray pil, chodil za dívkami a kupoval si auta, což dle jejích slov teenageři dělají. Soudce řekl, že jej mrzí, že část agentových peněz byla utracena za věci, které nebyly užitečné.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy