DVD: Graffiťáci si to znovu rozdají s Medvídkem

Jitka Gráfová
15. 4. 2008 17:45
Novinky v prodejnách v týdnu od 7. do 13. dubna

Medvídek
Hořká komedie o krizi tří manželských dvojic měla na kontě přes 440 tisíc diváků do kin. Režisér Hřebejk tradičně přirovnával - tentokrát k Woody Allenovi. Recenzenti se ale shodli spíš na tom, že film jen za pomoci známých tváří ilustruje výrok: "Voda je mocnější než kámen, měkké je mocnější než tvrdé a ženský princip je mocnější než mužský."  Že filmu podle scénáře Petra Jarchovského chybí výraznější příběh: režisérovi nelze upřít upřímnou snahu pustit se do problémů -  ovšem jako obvykle je většinou shozena následujícím vtípkem, i když jich tu je méně než dřív. 
Režie: Jan Hřebejk. Hrají: Jiří Macháček, Tatiana Vilhelmová, Anna Geislerová, Ivan Trojan, Roman Luknár, Nataša Burger
Bonusy: DVD bonusy: Film o filmu, Fotogalerie, Upoutávka
Žánr: komedie
Recenzi k filmu najdete zde

Foto: Aktuálně.cz

Gympl
Spory se vedly i o další český film, ve kterém padesátník Tomáš Vorel vyrazil na střední školu a pokusil se o další zápis v oblíbené disciplíně - komedie ze škamen. Tady byl ale režisér úspěšnější a většina kritik se shodla, že mu nechybí humor, autenticita a dobré herecké výkony. To vše učinilo z Gymplu nejen hlavního podzimního domácího konkurenta Hřebejkova Medvídka, ale hlavně čestný pokus o zachycení (jedné části) dnešních teenagerů, které zajímá graffiti.
Režie:  Tomáš Vorel. Hrají: Tomáš Vorel jr., Jiří Mádl, Jiří Schmitzer,  Martin Zbrožek,  Tomáš Matonoha,  Zuzana Bydžovská
Bonusy: Co ve filmu nebylo, Trailer, Klip, Film o filmu, Fotky, Plakát, Scénář, Presskydy, Rádio spot, Spot na DVD, Komentář rejži a herců, Skrytý bonus
Žánr: Komedie
Recenzi k filmu najdete zde

Foto: Aktuálně.cz

Kde je Fred?
Legrace po německu. Fred chtěl udělat dojem na syna snoubenky a obstarat pro něj basketbalový míč podepsaný Mercuriem Müllerem, hvězdou klubu Alba Berlín. Mercurio však svůj rekordní míč vždycky hází na tribunu s tělesně postiženými. Fred se tedy rozhodne předstírat s pomocí svého přítele Alexe, že je na vozíčku, čímž se - jak jinak - absolutně změní jeho dosavadní život...
Režie: Anno Saul. Hrají: Til Schweiger, Alexandra Maria Lara, Jürgen Vogel, Anja Kling, Christoph Maria Herbst, Tanja Wenzel, Ramon Julia König.
Žánr: komedie

Foto: Bontonfilm

Ovoce stromů rajských jíme
Na DVD se dostává film Věry Chytilové z konce šedesátých let. A autorka si tentokrát vzala k ruce biblické podobenství. Biblická Eva zůstává ve filmu Evou, její muž se však jmenuje Josef a hadem, který nabízí Evě ovoce ze stromu poznání, je tajemný cizinec Robert. Eva se pokusí záhadu okolo Roberta odhalit, sama se přitom má stát další obětí masového vraha. Jde o nevyrovnaný zápas mezi mužem a ženou. A nad tím je otázka po schopnosti unést pravdu. Jestli by člověk vlastně byl schopen žít v ideálech, které hlásá...
Režie: Věra Chytilová. Hrají: Jitka Nováková, Karel Novák, Jan Schmid, Julius Albert, Alice Auspergerová, Eva Gabrielová, Blanka Hušková, Jaromír Vomáčka
Bonusy: Filmografie, Fotogalerie, Rozhovory (Věra Chytilová, Jan Schmid, Jan Klusák)
Žánr: Drama, Podobenství

Foto: Aktuálně.cz

Bratří Salomonovi
Otec bratří Salomonů leží na smrtelné posteli a má poslední přání. Chce spatřit vnouče dřív, než odejde na věčnost. Mládenci ale vyrostli v arktické divočině bez kontaktu s opačným pohlavím a ani netuší, jak s ženami mluvit. A teď je mají navíc přesvědčit, aby s nimi měly děti. A tak se bezradná dvojice pouští do úkolu "vyrobit dědečkovi vnouče"... Hodnocení se pohybuje od standardu s několika vtipnými momenty po zbytečnou komedii, kde převažuje pocit trapnosti.
Režie: Biob Odenkirk Hrají: Will Arnett, Will Forte
Bonusy: Vynechané scény. Komentář: Will Arnett a Will Forte. Rozhovor s režisérem Bobem Odenkirkem. Výtvarné zpracování "Výroba vzorku". V zákulisí natáčení
Žánr: Komedie

Foto: Aktuálně.cz

Zlověstné ticho
Pečlivě budovaná pochmurná atmosféra s nálepkou od tvůrců série Saw podle fanoušků loni zválcovala většinu hororové konkurence. Novomanželé si založili nový život daleko od staršidelného Ravens Fair. Když je žena brutálně zavražděna, manžel se vrací a odhodlává se rozluštit záhadu její smrti. A setkává se s legendou o Mary Shawové, slavné zavražděné břichomluvkyni. Podaří se mu odhalit tajemství, kvůli kterému v blízkosti Mary Shaw nikdy nesmíte křičet?
Režie: James Wan Hrají: Ryan Kwanten, Amber Valletta.
Bonusy: Alternativní začátek, Alternativní konec, Vynechané scény, Jak se točilo Zlověstné ticho.Tajemství Mary Shaw, Vývoj speciálních efektů
Žánr: Horor

Foto: Aktuálně.cz

Uvolněte se prosím III
O talk show Jana Krause je pořád divácký zájem. To nejzajímavější, i to co televize nestihla odvysílat, právě nabízí v pořadí už třetí DVD. Tentokrát si moderátor bere na paškál Michala Horáčka, Nicole Vaidišovou, Karla Nešpora nebo Danou Drábovou.
Žánr: talk show

Další tipy:
Pokud chcete návod na to, jak se vydávat za slavného režiséra Stanleyho Kubricka a jeho jménem obrážet večírky a tahat lidi za nos, nenechte si ujít komedii Říkejte mi Kubrick.

 

Právě se děje

před 38 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy