Antioscara si odnesl i "nudný" Cruise

Reuters, kul
5. 3. 2006 5:22
Los Angeles - Tom Cruise, který patří k nejlépe placeným hercům Hollywoodu, je premiantem anticen Zlatá malina - jako první získal trofej v nově zřízené kategorii.
Foto: Archiv

Ocenění v letos poprvé udělované kategorii "nejnudnější" připadlo Cruiseovi za to, že ho většina porotců označila za "nejnudnější celebritu a cíl bulváru, ze které se všem dělá zle".  Cenu dostal za "společné výkony" se snoubenkou Katie Holmesovou, známou coby TomKat.

Nejhorším filmem loňského roku se stal snímek Dirty Love, v němž si zahrála autorka scénáře, někdejší modelka Jenny McCarthyová. Porota přiřkla tomuto snímku hned čtyři Maliny - za nejhorší kameru, nejhorší režii, nejhorší ženský herecký výkon a nejhorší scénář.

Ačkoli producenti tvrdili, že jde o moderní příběh Popelky, ani kritika nenašla na dílku jedinou dobrou věc a film skončil s tržbou necelých 60 tisíc dolarů jako naprostý propadák.

Malinu za nejhorší ztvárnění mužské herecké role vyfoukl Cruiseovi - jenž byl nominován za výkon ve Válce světů - Rob Schneider, který si zahrál titulní úlohu ve filmu Deuce Bigalow: European Gigolo. Za vedlejší mužskou roli si odnesl malinu Hayden Christensen, protože porotcům se nelíbilo, jak se vypořádal se svým hereckým úkolem ve třetím pokračování Hvězdných válek

Christensenovi připadlo stejné ocenění už v minulosti, za roli v předcházejícím díle této jinak velmi úspěšné  série. Malina za nejhorší vedlejší ženskou roli letos připadla Paris Hiltonové. Anticena pamatuje i na nejhorší filmový pár, kterým se letos stali Will Ferrell a Nicole Kidmanová za výkony ve snímku Moje krásná čarodějka.

Zlaté maliny uděluje stejnojmenná nadace už čtvrt století v předvečer vyhlašování "sebestředných" Oscarů jako jejich humorný protipól. Do činnosti nadace je zapojeno téměř 700 členů, kteří o udělování cen rozhodují korespondenčně. Letos zakladatel Malin John Wilson označil americké akademiky (nejen) v narážce na Cruise za Akademii filmových prdů a scientologů.

 

 

Právě se děje

před 2 minutami

Řecko schválilo zákon protim demonstracím, tisíce lidé proti němu protestují

Řecký parlament dnes schválil zákon regulující pouliční demonstrace, proti kterému v centru Atén zároveň protestovaly tisíce lidí. Legislativu navrhla řecká konzervativní vláda, podle které časté demonstrace ohrožují veřejnou bezpečnost a mají negativní dopady na obchod, píše agentura Reuters.

Před parlamentní budovou proti právní úpravě demonstrovalo okolo 10 000 lidí. Od hlavního davu se oddělila skupina manifestantů, která na dohlížející policii házela zápalné lahve. Bezpečnostní složky proti nim zakročily slzným plynem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Někdejší Trumpův právník Cohen znovu nastoupil do vězení

Někdejší právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen znovu nastoupil do vězení poté, co jej v květnu úřady propustily do domácího vězení kvůli obavám, že by mohl přijít do styku s lidmi nakaženými koronavirem. Americké úřady podle Cohenova právníka došly k závěru, že někdejší Trumpův důvěrník porušil podmínky, na jejichž základě byl propuštěn do domácího vězení, napsal server televize CNBC.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Americké úřady se bojí, že by se Epsteinova přítelkyně mohla po svém zatčení zabít. Nosí proto i oblek z papíru

Americké federální úřady se obávají, že by dlouholetá přítelkyně zesnulého finančníka Jeffreyho Epsteina Ghislaine Maxwellová mohla po svém zatčení spáchat ve vězení sebevraždu. Sebrali jí proto veškeré látkové oblečení a povlečení a dali jí namísto toho oblek z papíru, napsala agentura AP s odkazem na nejmenovaný informovaný zdroj.

Maxwellová je nyní ve federální věznici ve městě New York. Tamní vězeňská služba přitom přijala výjimečná opatření, jejichž cílem je zajistit, aby si zadržená neublížila sama nebo ji nenapadli spoluvězni, uvedl zdroj AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy