Antioscara si odnesl i "nudný" Cruise

Reuters, kul
5. 3. 2006 5:22
Los Angeles - Tom Cruise, který patří k nejlépe placeným hercům Hollywoodu, je premiantem anticen Zlatá malina - jako první získal trofej v nově zřízené kategorii.
Foto: Archiv

Ocenění v letos poprvé udělované kategorii "nejnudnější" připadlo Cruiseovi za to, že ho většina porotců označila za "nejnudnější celebritu a cíl bulváru, ze které se všem dělá zle".  Cenu dostal za "společné výkony" se snoubenkou Katie Holmesovou, známou coby TomKat.

Nejhorším filmem loňského roku se stal snímek Dirty Love, v němž si zahrála autorka scénáře, někdejší modelka Jenny McCarthyová. Porota přiřkla tomuto snímku hned čtyři Maliny - za nejhorší kameru, nejhorší režii, nejhorší ženský herecký výkon a nejhorší scénář.

Ačkoli producenti tvrdili, že jde o moderní příběh Popelky, ani kritika nenašla na dílku jedinou dobrou věc a film skončil s tržbou necelých 60 tisíc dolarů jako naprostý propadák.

Malinu za nejhorší ztvárnění mužské herecké role vyfoukl Cruiseovi - jenž byl nominován za výkon ve Válce světů - Rob Schneider, který si zahrál titulní úlohu ve filmu Deuce Bigalow: European Gigolo. Za vedlejší mužskou roli si odnesl malinu Hayden Christensen, protože porotcům se nelíbilo, jak se vypořádal se svým hereckým úkolem ve třetím pokračování Hvězdných válek

Christensenovi připadlo stejné ocenění už v minulosti, za roli v předcházejícím díle této jinak velmi úspěšné  série. Malina za nejhorší vedlejší ženskou roli letos připadla Paris Hiltonové. Anticena pamatuje i na nejhorší filmový pár, kterým se letos stali Will Ferrell a Nicole Kidmanová za výkony ve snímku Moje krásná čarodějka.

Zlaté maliny uděluje stejnojmenná nadace už čtvrt století v předvečer vyhlašování "sebestředných" Oscarů jako jejich humorný protipól. Do činnosti nadace je zapojeno téměř 700 členů, kteří o udělování cen rozhodují korespondenčně. Letos zakladatel Malin John Wilson označil americké akademiky (nejen) v narážce na Cruise za Akademii filmových prdů a scientologů.

 

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy