Emeli Sandé, britská umělkyně roku 2017, zazpívá v únoru poprvé v pražské O2 areně

Českou premiéru bude mít 20. února 2018 koncert britské zpěvačky Emeli Sandé, která kombinuje R&B, soul, gospel a pop. Rodačka ze Skotska Sandé je vítězkou Brit Awards a v Británii patří mezi nejpopulárnější umělkyně. Lístky na koncert stojí 1690 až 2490 Kč.
Video: YouTube / Emeli Sandé

Skotská zpěvačka a někdejší studentka medicíny Emeli Sandé, která na sebe upozornila roku 2012 svým debutovým albem Our Version of Events, poprvé přijíždí do Česka.

Umělkyně kombinující R&B, soul, gospel a pop vystoupí 20. února 2018 v pražské O2 areně. Bude to její první koncert u nás. 

Read All About It

Třicetiletá Sandé se na hudební scéně objevila v roce 2011, kdy představila první singl Heaven.

Debutové album Our Version of Events (2012) s hity Read All About It, Next To Me či My Kind of Love se drželo deset týdnů v britském Top 10. Za desku dostala celkem tři Brit Awards, letos navíc Sandé zvítězila v kategorii Umělkyně roku. 

Kingdom Coming Out Now Link in bio.

Příspěvek sdílený Emeli Sandé (@emelisande),

Emeli Sandé píše také pro další umělkyně, její skladby mají v repertoáru například Rihanna, Alicia Keysová či Leona Lewisová. Samotná zpěvačka pak mezi své vzory řadí Ninu Simonovou, Joni Mitchellovou, Lauryn Hillovou nebo Amy Winehouseovou.

Druhé album vydala Emeli až loni, jmenuje se Long Live the Angels. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy