Začal pardubický Festival smíchu

RiK, ČTK
6. 2. 2006 11:30
Pardubice - Ve Východočeském divadle Pardubice začal šestý ročník divadelního Festivalu smíchu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: http://vcd.cz/

Do 12. února tato soutěžní přehlídka nabídne to nejlepší z českých a moravských komedií, které měly loni premiéru. Většina představení je už vyprodána.

O titul Komedie roku 2005 bude soutěžit sedm komedií: kromě Městského divadla ve Zlíně a jeho Figarovy svatby, která přehlídku zahájila, soutěží také pražské Divadlo v Dlouhé, plzeňské Divadlo J. K. Tyla, Jihočeské divadlo České Budějovice, brněnské Národní divadlo a Klicperovo divadlo Hradec Králové. Hostitelé se do klání zapojí komedií Úžasná svatba. O držiteli titulu rozhodne odborná porota.

Bohatá je i nesoutěžní část festivalu. Diváky čekají komediální představení divadel malých forem, amatérského i studentského divadla, netradiční projekty nebo divadlo pro děti a mládež. Jedním z hitů asi bude představení Petra Čtvrtníčka a Jiřího Lábuse o fotbalové korupci Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? Celkem festival nabídne přes 20 představení.

Nekorunovaným králem festivalu je divadlo J. K. Tyla z Plzně, které si odvezlo titul Komedie roku z prvního a třetího ročníku pardubického festivalu. Loni první cenu dostala komedie Prodaná nevěsta v nastudování Klicperova divadla Hradec Králové.

Více o festivalu se dozvíte na stránkách pardubického divadla ZDE.

 
Mohlo by vás zajímat

Právě se děje

Další zprávy