Levínský: Deset let jsem byl nalitej. Je škoda, že jsme se na devadesátky vykašlali

Emma Smetana Emma Smetana
27. 8. 2019 6:02
"Mohli jsme být užitečnější, krutej liberalismus nemusel nastat a možná by dneska společnost nebyla tak rozdělená," míní úspěšný dramatik a uznávaný matematik René Levínský. 16 let strávil v Německu, kde přednášel o teorii her. Tuzemská divadla teď mají v repertoáru hned osm jeho her.
René Levínský byl hostem Emmy Smetany v DVtv. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 3 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy