Foto: Fantaskní Continuo čeří vody u rybníka. Vtáhne, provokuje a nebojí se nahoty

Foto: Fantaskní Continuo čeří vody u rybníka. Vtáhne, provokuje a nebojí se nahoty
Potemnělou hráz jihočeského rybníka u Malovic každý večer až do 13. srpna prozařuje nezvyklá podívaná.
Site-specific představení neboli dílo určeně na míru jednomu konkrétnímu místu. Jmenuje se Ostrovy a na svědomí ho má divadlo Continuo.
Diváci začínají putování na hrázi rybníka. Jak kráčí dál a dál, postupně se jim před očima rozsvěcí další a další "stanoviště".
„Témata, o kterých všichni každý den mluví, věci, které každodenně žijeme, ale neodvažujeme se je vyslovit ani před sebou samými. Útržky poezie, novinových zpráv, fragmenty lidských příběhů. Ostrovy… To vše diváci naleznou při procházce noční krajinou,“ popisuje režisér Pavel Štourač.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
8. 8. 2020 14:00
Divák kráčí dál a dál po hrázi rybníka, jedna scéna zhasíná, další se rozsvěcí. "Věci, které každodenně žijeme, ale neodvažujeme se je vyslovit ani před sebou samými," popisuje své dílo režisér Pavel Štourač. Divadlo Continuo v Malovicích u Vodňan opět zčeřilo vody nejen zdejšího rybníka s každoroční a přitom rok co rok jinou hrou. Ta letošní se jmenuje Ostrovy. Prohlédněte si galerii.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy