Všivákům padla poslední klapka. Do kin jdou příští rok

Kultura Kultura
26. 7. 2012 12:37
Skončilo natáčení českého filmu Všiváci debutanta Romana Kašparovského
Zleva: Ondřej Vetchý, Ondřej Malý, Jiří Mádl, Kryštof Hádek
Zleva: Ondřej Vetchý, Ondřej Malý, Jiří Mádl, Kryštof Hádek | Foto: Bontonfilm

Praha - V úterý 17. července padla poslední klapka natáčení filmu Všiváci. Tento snímek podle vlastního scénáře režíruje Roman Kašparovský, pro nějž je tento film jeho celovečerním debutem.

Natáčení probíhalo mezi Havlíčkovým Brodem a Prahou. Film by měl vstoupit do kin koncem ledna 2013 a uvidíme v něm např. Ondřeje Vetchého, Jiřího Langmajera, Terezu Voříškovou, Ivu Janžurovou, Jiřího Mádla, Kryštofa Hádka, Tatianu Vilhelmovou nebo Ondřeje Malého.

O čem film vypráví

Všiváci jsou příběhem rodiny Rohanů. Miki (Jiří Langmajer), špičkový neurochirurg, se utápí v bludném kruhu milostných dobrodružství, avantýr a alkoholu. Jeho horkokrevný bratr Ricky (Ondřej Vetchý) je veteránem z české mise v Afghánistánu. Ten prohrává svůj boj s dluhy a i z nich plynoucí složitou situací své rodiny, která pro něj představuje velký závazek. Pečuje totiž sám o dvě dcery - o malou Maty (Rebeka) i již dospívající Rózu (Tereza Voříšková). S tím mu pomáhá jeho matka, kterou ztvárnila Iva Janžurová.

Foto: Bontonfilm

Tvůrci film označují jako vztahové drama s prvky komedie. K tomu režisér Roman Kašparovský dodává: „Všiváci vyprávějí o vztahu dvou bratrů Rohanů, jejichž cesty se kdesi v mládí rozešly a v jejich zralém věku se k sobě přibližují a nakonec i protnou. Jeden z bratrů je sám, druhý se snaží udržet pohromadě svou rodinu. A protože oba své potíže řeší až za hranu možného, vzniká zde prostor pro komedii i drama."

Všiváci obsahují podle slov producentky řadu náročných kaskadérských výkonů. Obsazení působí slibně a první fotografie vesměs také. Že by se v českém filmu blýskalo na lepší času? Uvidíme za půl roku.

 

Právě se děje

Další zprávy