VIDEO Potřebujeme nové hrdiny, láká Harrison Ford

Kultura Kultura
19. 7. 2013 15:38
Podívejte se na klipy z očekávané sci-fi Enderova hra
Harrison Ford.
Harrison Ford. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Ať už má člověk jakýkoliv názor na bojkot filmu Enderova hra ze strany některých homosexuálů, může se zatím alespoň pokochat vzrušujícími klipy, které k jeho propagaci vypustila společnost Summit Entertainment. V obou videích promlouvá k obecenstvu plukovník Graff představovaný samotným Harrisonem Fordem.

Plukovník velí Bitevní škole, instituci, která má cíl vychovat válečníka pro boj v opakujících se invazích mimozemské rasy, lidmi přezdívané Termiťané. Předchozí dvě války lidstvo vyhrálo spíše náhodou a nyní se obává naprostého zničení. Zdůrazňovaným heslem klipu "Battle School Needs You" je „Potřebujeme nové vojenské plémě" a sám Graff zdůrazňuje, že „Pokud uspějete, zapamatují si vás jako hrdinu."

Právě v Bitevní škole skončí hlavní hrdina  Andrew Wiggin přezdívaný Ender (Asa Butterfield). Otázka je, jestli budou jeho zázračné schopnosti opravdu tak oceněny, jak je mu slibováno…

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Druhé video - „Mazer Rackham´s Run" propagandisticky líčí úspěch válečného hrdiny Mazera Rackhama, který pomohl odrazit druhou invazi. Rackhama bude ve filmu představovat Ben Kingsley.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Enderova hra vstoupí do českých kin 31. října.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 59 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

Salačův tým zvolil stejnou strategii jako ve třetím tréninku, vyjel na použitých pneumatikách. "Jen abych si to objel a zjistil, jaké jsou podmínky na trati a jak funguje tlak na té teplotě, jaká zrovna je. Pak jsme dali nové pneumatiky, první kolo jsem měl docela dobře rozjeté, ale pak jsem dostal highsider, tím to kolo pro mě skončilo," popsal.

Ve druhém si prožil totéž. "Bylo ještě rychlejší, ale bohužel jsem dostal další highsider a vyjel jsem mimo track limits. To kolo jsem dojel, myslím si, že i čas by stačil na postup do Q2. Když jsem najížděl do posledního kola, měl jsem dobrý pocit, že to vyjde, ale zase tam byla žlutá vlajka," uvedl. "Kvalifikaci jsme tedy opět prokaučovali, ale myslím si, že není nic ztraceného. Jsem tady hodně silný, dovedu jet rychle sám, to je důležité. Už se těším na zítřejší závod, bude to stíhací jízda," dodal Salač.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

Moto2: 1. R. Fernández (Šp./Kalex) 1:36,264, 2. Lowes (Brit./Kalex) -0,351, 3. A. Fernández (Šp./Kalex) -0,524.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy