V Rokenrolové síni slávy je Waits i Neil Diamond

Kultura ČTK Kultura, ČTK
15. 3. 2011 16:33
Do rokenrolové síně slávy bylo uvedeno osm osobností --------------------
Foto: Reuters

New York  - Do americké Rokenrolové síně slávy bylo v noci na úterý v hotelu Waldorf-Astoria uvedeno osm osobností. Mezi oceněnými jsou Alice Cooper, Neil Diamond, Darlene Loveová či Tom Waits. Za přínos hudebnímu průmyslu byli oceněni i zakladatel společnosti Electra Records Jac Holzman a zakladatel studia Specialty Records Art Rupe.

Rokenrolová síň slávy (Rock and Roll Hall of Fame) je určena k uctění významných hudebníků, producentů a ostatních osobností tohoto žánru, kteří znamenají přínos pro rozvoj svého stylu. Do síně slávy smějí být uvedeni zpěváci a skupiny, jejichž první album se objevilo na trhu nejméně před 25 lety. Její obyvatelé pak mají své místo i ve stálé expozici muzea v Clevelandu v Ohiu.

Foto: Reuters

Klasicky vystrojený a namakeupovaný Cooper s nezbytným hadem okolo ramen zazpíval hit School's Out z roku 1972 a No More Mr Nice Guy. Jeho průvodce Rob Zombier poznamenal, že vždycky vypadali spíš jako vraždící gang profesionálních transvestitů.

Neil Diamond nedávno resiscutoval svoji kariéru deskou coververzí hitů z minulosti. Na albu Dreams překopal třeba Leonarda Cohena a Beatles, ale přidal i pár vlastních skladeb. Tady přednesl svůj hit Sweet Caroline z roku 1969 a song Cherry Cherry. Sedmdesátiletého Diamonda, který podal přes 120 milonů desek, do síně slávy uvedl Paul Simon.

Tom Waits si na pódiu neodpustil klasické průpovídky typu, že píseň je dost dobrý způspob, jak zacházet se vzduchem, a žertoval, že je znám tím, že žádné hity nemá a je s ním těžké spolupracovat - což prý říkají tak, že je to něco špatného.

Rhythm and bluesová zpěvačka Darlene Love symbolizující 60. léta spolupracovala s Arethou Franklinovou či Elvisem Presleym. Proslavila se v roce 1962 se skupinou The Crystals hitem He's A Rebel. Za songem, která má prý jeden z nejoriginálnějších soundů dívčí kapely,  stál producent zvukových zdí Phil Spector; který se podílel i na jejích dalších písních.

Jedním z těch, kteří čerstvé obvatele síně slávy doprovodili, byl i Bruce Springsteen. Na pódiu se objevil jako sólový zpěvák při písni Jersey Girl i coby člen dvacetičlenné kapely. 

Svoje místo v síni slávy mají kanadský písničkář Leonard Cohen, Elvis Presley, Madonna, Bob Dylan nebo kapela Black Sabbath. Nechybí ani hudební legendy jako Rolling Stones nebo Beatles.

O tom, kdo se letos do síně slávy dostane, rozhodovalo koncem loňského roku více než 500 voličů z hudebního průmyslu. Odmítnutými byli Bon Jovi, Beastie Boys, Donovan, Donna Summer nebo Joe Tex.

#fobj_12748

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Manchester City získal z Valencie mladého Španěla Torrese

Manchester City získal z Valencie talentovaného španělského fotbalistu Ferána Torrese. Za dvacetiletého křídelního hráče zaplatil anglický vicemistr 23 milionů eur (600 milionů korun) a podepsal s ním pětiletou smlouvu.

Torres přichází do City jako náhrada za Němce Leroye Saného, jenž v červenci přestoupil do Bayernu Mnichov. Španělský mládežnický reprezentant hrál za A tým Valencie od 17 let a v minulé sezoně vstřelil v soutěžních zápasech šest gólů.

před 2 hodinami

Trump po měsících odmítání podpořil korespondenční hlasování ve volbách, postup doporučil lidem na Floridě

Ačkoliv americký prezident Donald Trump již několik měsíců bez patřičných důkazů varuje před možnými podvody, které by podle něj doprovázelo široké využívání možnosti hlasovat v nadcházejících prezidentských volbách poštou, dnes tento postup doporučil voličům na Floridě. Ta je přitom jedním z hlavních takzvaných bitevních států, kde se bude rozhodovat o tom, kdo bude od ledna na další čtyři roky šéfem Bílého domu, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Slovenský premiér žije v nezkolaudovaném domě, hrozí mu pokuta ve výši 33 tisíc eur

 Slovenský premiér Igor Matovič žije se svojí rodinou v Trnavě v nezkolaudovaném domě, za což mu kvůli porušení stavebního zákona hrozí pokuta až 33.000 eur (přes 862.000 korun). Informoval o tom portál tvnoviny.sk. Premiér svoje pochybení přiznal už minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy