The Who vyrazí na turné k výročí opery Quadrophenia

Kultura Kultura
21. 7. 2012 13:57
Roger Daltrey a Pete Townshend zahrají znovu legendární rockovou operu

Praha - Přeživší a zakládající členové britské rockové kapely The Who oznámili, že od listopadu do února přehrají na šestatřiceti místech legendární rockovou operu Quadrephenia. Ta původně vyšla na studiovém albu 19. října 1973. Blížící se čtyřicáté výročí je oficiálním důvodem pořádaného turné. Skupina začne se svojí cestou na Floridě a ukončí ji na Rhode Islandu.

Peta Townshenda a Rogera Daltreyho doprovodí jejich obvyklí spolupracovníci Pino Palladino, Simon Townshend, Zak Starkey, Chris Stainton, Loren Gold a Frank Simes. Kromě Quadrophanie se hodlají rockeři vrátit ke starým hitům Baba O´Reilly či We Won´t Get Fooled Again.

Pete Townshend se již, navzdory problémům se sluchem, těší na přehrání rockové opery, na kterou je coby autor obzvlášť hrdý. V minulosti prohlásil: „Hudba je  ta nejlepší, jakou jsem kdy napsal, myslím, že je to nejskvělejší album, jaké kdy stvořím."  

Sedmašedesátiletý Townshend zároveň potvrdil, že brzy dokončí práci na svých pamětech.

Quadrophenia byla šestým studiovým albem a druhou rockovou operou skupiny. Hlavním hrdinou příběhu je chlapec Jimmy, v jehož těle žijí hned čtyři osobnosti, z nichž každá má symbolizovat jednoho z tehdejších členů The Who (kromě Daltreyho a Townshenda dnes již zesnulé Johna Entiwistlea a Keitha Moona). Opera obsahuje narážky na  střety mezi subkulturami „modů" a „rockerů" v Londýně a Brightonu, které probíhaly v polovině šedesátých let.    

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy