Smrtonosná past se svírá v novém traileru

Kultura Kultura
5. 1. 2013 10:39
John McClane se postará, aby jaderné zbraně nepadly do rukou teroristů
Foto: 20th Century Fox

Praha - Další ukázka z pátého dílu známé akční série - Smrtonosná past: Opět v akci přináší oproti svému předchůdci mnohem více dialogů, což ovšem neznamená, že si neužijeme exploze, napětí a příslib teroristického komplotu. 

John McClane (Bruce Willis) vyráží na pomoc synovi (Jai Courtney), který byl zatčen v ruském hlavním městě. Co se dozví až v Moskvě je to, že John McClane Jr. je tajným agentem CIA a dostal se na stopu teroristům, kteří chtějí získat jaderné zbraně a použít je proti USA.

Jako McClanova dcera Lucy se do filmu vrátí Mary Elizabeth Winstead. Hlavní ruské postavy budou představovat Sebastian Koch (Životy těch druhých, Ve stínu) a Yulia Snigir (Tajemný ostrov, Atomový Ivan). Vedlejšího padoucha Collinse se ujme Cole Hauser (Rozchod!, The Hit List). Ve své první roli se ve snímku objeví modelka Anna Vyalitsina.

První Smrtonosná past v režii Johna McTiernana přišla do kin v roce 1988. Jednalo se o zpracování knihy Nothing lasts forever od Rodericka Thorpa. Následující filmy zadaptovaly díla jiných autorů.

Smrtonosná past: Opět v akci bude mít v USA i ČR premiéru 14. února 2013. Bruce Willis by sérii rád zakončil šestou částí. 
  

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 19 minutami

Čína oznámila sankce proti USA, míří i na amerického senátora Rubia

Čína v pondělí ohlásila sankce proti americkým představitelům a organizacím. Jde o reciproční opatření za americké sankce vyhlášené minulý týden proti čínským představitelům, kteří jsou podle USA odpovědní za utlačování menšinových Ujgurů v Číně.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí oznámila, že mezi těmi, jichž se budou restrikce týkat, je také republikánský senátor Marco Rubio.

USA minulý týden ohlásily sankce proti čtyřem čínským představitelům, kterým postih znemožní získat vízum pro cestu do USA a jejichž případný majetek v USA bude zmražen. Mezi sankcionovanými se ocitl předseda komunistické strany v provincii Sin-ťiang, kde žijí Ujgurové. Podle odhadů OSN zadržuje Čína až milion příslušníků této muslimské komunity v táborech. Čína však tábory označuje za střediska odborného vzdělávání a popírá obvinění ze špatného zacházení s osazenstvem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy