Pátá Smrtonosná past vrací Bruce Willise do uniformy

Kultura Kultura
7. 10. 2012 15:51
Smrtonosná past: Opět v akci má první trailer
Foto: Bonton

Praha - Exploze, Beethovenova Óda na radost a Bruce Willis - tyto tři věci pojí dohromady akční série Smrtonosná past a všechny se nám připomínají v teaseru na její pátý díl, Smrtonosná past: Opět v akci (A Good Day To Die Hard).

Zatímco v předcházejícím příběhu z roku 2007 zachraňoval hlavní hrdina John McClane (Willis) svoji dceru, tentokrát se do středu dění dostane jeho syn Jack v podání Jaie Courtneyho (Spartakus: Krev a Písek), který se dostane do potíží během návštěvy v Rusku. Otec za ním přiletí do Moskvy a zde odhalí teroristické spiknutí související se synovým zatčením. V komplotu budou zapleteni Rusové jménem Komorov (Sebastian Koch) a Yuliya Snigir coby Irina.

Scénář k filmu napsal Skip Woods (Hitman, G.I. Joe). Režie se měl původně ujmout Noam Murro, který se vydal ovšem natáčet prequel ke komiksovému filmu 300. Jeho nástupcem se stal John Moore (Za nepřátelskou linií, Max Payne).

První Smrtonosná past v režii Johna McTiernana přišla do kin v roce 1988. Jednalo se o adaptaci knihy Nothing lasts forever od Rodericka Thorpa. Následující filmy zadaptovaly díla jiných autorů.

Smrtonosná past: Opět v akci bude mít v USA premiéru 14. února 2013. Bruce Willis by sérii rád zakončil šestou částí.

 

Právě se děje

Další zprávy