reklama
 
 

Schmitzer a Medvecká dotočili film Jako nikdy

20. 9. 2012 8:56
Snímek Zdeňka Tyce půjde do kin na jaře 2013

Praha - Režisér Zdeněk Tyc (Malé oslavy, El Paso) dotočil komorní drama o umírání s názvem Jako nikdy. Filmaři strávili měsíc na Křivoklátsku, kde převážně snímek podle scénáře Markéty Bidlasové vznikal.

Přestože jde o vážné a téma, vládla prý na place po celou dobu dobrá nálada. "Pokud je na place pohoda, tvoří se herci lépe cokoli," řekl po skončení natáčení Jiří Schmitzer, představitel umírajícího výtvarníka Vladimíra. Taťjana Medvecká, kterou uvidíme jako jeho bývalou lásku Jarunu, k natáčení dodala: "Jsem ráda, že jsem při tom mohla být, protože jsem po dlouhé době četla scénář, u kterého jsem měla pocit, že nevznikl na objednávku, ale z nějaké vnitřní potřeby."

Trojici doplňuje v roli Vladimírovy současné milenky herečka Petra Špalková, kterou od společného snímku Smradi (2002 pojí s režisérem Tycem dlouholeté přátelství. "Postava Karly se mi líbila v tom scénáři od začátku. Je to dobrý, soucitný člověk, ostrý vlčák, který se s nikým nemaže. To pozérství a tvrdost směrem ven jsou ale přitom založené na věrnosti a spolehlivost, na pocitu, že není možné opustit někoho, komu je momentálně blbě, jen proto, že teď budu žít svůj život," říká herečka a přiznává, že podobný "pankáčský" styl života jako Karla vedla kolem svých dvaceti i ona sama. 
 
Režisér se nyní chystá do střižny. "Máme natočené různé varianty, poctivě jsme hledali nejlepší výsledek. Film bude opravdu vznikat ve střižně, následně v dialogu s producentem a nakonec přijdou zvukové práce," řekl Tyc.

Do kin by snímek měl dorazit na jaře 2013.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaké budou filmové novinky?

autor: Kultura | 20. 9. 2012 8:56

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama