"Porno pro mamky" loví Keiru Knightley a Joe Wrighta

Kultura ČTK Kultura, ČTK
12. 5. 2013 15:44
Román 50 odstínů šedi by mohl zfilmovat Režisér Pokání a Anny Kareniny
Keira Knightley
Keira Knightley | Foto: Reuters

Los Angeles - Největší šance stát se režisérem filmové verze erotického románu E. L. Jamesové Padesát odstínů šedi má nejspíš Brit Joe Wright. Spekuluje o tom časopis The Hollywood Reporter. Filmová práva na erotický bestseller koupila studia Universal a Focus, s nimiž Wright dlouhodobě spolupracuje.

Čtyřicetiletý Wright natočil pro studio Focus čtyři z pěti svých filmů: Anna Karenina (2012), Hanna (2011), Pokání (2007) a Pýcha a předsudek (2005). Ve třech z nich ztvárnila hlavní role jeho dvorní herečka Keira Knightley, která by podle britského deníku The Independent mohla v adaptaci Padesáti odstínů šedi hrát Anastasii.

Čtěte také
Van Sant točí sex, aby se dostal k "pornu pro mamky"

Hollywood za filmová práva na erotickou trilogii zaplatil pět milionů dolarů a zdá se, že spoléhá na britské tvůrce. Knihy britské autorky Jamesové do podoby scénáře převede její krajanka Kelly Marcelová a pokud se potvrdí spekulace o složení štábu, bude z britských ostrovů pocházet i režisér a protagonistka.

E. L. Jamesová, což je pseudonym autorky Eriky Mitchellové Leonardové, vydala Padesát odstínů šedi v roce 2011. Kniha dosud neznámé spisovatelky se rychle stala obrovským hitem a práva koupil velký nakladatelský dům Random House.

Příběh mladé studentky, která zažívá erotickou iniciaci ve vztahu s multimilionářem Christianem Greyem, je klasickým představitelem žánru červené knihovny. Obsahuje ale explicitní erotické scény, v nichž hrají velkou roli sadomasochistické praktiky. Trilogie se už po celém světě prodalo přes 70 milionů kusů. První dva díly vyšly rovněž v češtině, také v Česku se staly bestsellerem.

 

Právě se děje

Další zprávy