"Porno pro mamky" loví Keiru Knightley a Joe Wrighta

Kultura ČTK Kultura, ČTK
12. 5. 2013 15:44
Román 50 odstínů šedi by mohl zfilmovat Režisér Pokání a Anny Kareniny
Keira Knightley
Keira Knightley | Foto: Reuters

Los Angeles - Největší šance stát se režisérem filmové verze erotického románu E. L. Jamesové Padesát odstínů šedi má nejspíš Brit Joe Wright. Spekuluje o tom časopis The Hollywood Reporter. Filmová práva na erotický bestseller koupila studia Universal a Focus, s nimiž Wright dlouhodobě spolupracuje.

Čtyřicetiletý Wright natočil pro studio Focus čtyři z pěti svých filmů: Anna Karenina (2012), Hanna (2011), Pokání (2007) a Pýcha a předsudek (2005). Ve třech z nich ztvárnila hlavní role jeho dvorní herečka Keira Knightley, která by podle britského deníku The Independent mohla v adaptaci Padesáti odstínů šedi hrát Anastasii.

Čtěte také
Van Sant točí sex, aby se dostal k "pornu pro mamky"

Hollywood za filmová práva na erotickou trilogii zaplatil pět milionů dolarů a zdá se, že spoléhá na britské tvůrce. Knihy britské autorky Jamesové do podoby scénáře převede její krajanka Kelly Marcelová a pokud se potvrdí spekulace o složení štábu, bude z britských ostrovů pocházet i režisér a protagonistka.

E. L. Jamesová, což je pseudonym autorky Eriky Mitchellové Leonardové, vydala Padesát odstínů šedi v roce 2011. Kniha dosud neznámé spisovatelky se rychle stala obrovským hitem a práva koupil velký nakladatelský dům Random House.

Příběh mladé studentky, která zažívá erotickou iniciaci ve vztahu s multimilionářem Christianem Greyem, je klasickým představitelem žánru červené knihovny. Obsahuje ale explicitní erotické scény, v nichž hrají velkou roli sadomasochistické praktiky. Trilogie se už po celém světě prodalo přes 70 milionů kusů. První dva díly vyšly rovněž v češtině, také v Česku se staly bestsellerem.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy