Van Sant točí sex, aby se dostal k "pornu pro mamky"

Kultura Kultura
24. 4. 2013 21:05
Gus Van Sant chce zfilmovat erotický román 50 odstínů šedi
Gus Van Sant
Gus Van Sant | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Americký filmař, fotograf a Gus Van Sant, který natočil Dobrého Willa Huntinga, ale také například v roce 1998 neúspěšně přivedl do kin remake Psycha a v roce 2003 sklidil pocty za Slona, má eminentní zájem zfilmovat „porno pro maminky"  - nejpopulárnější erotický román současnosti - Padesát odstínů šedi od E. L. Jamesové. 

Aby přesvědčil studio, natočil krátkou sexuální scénu, v níž vystupuje herec Alex Pettyfer, jehož jsme nedávno mohli vidět ve filmu Bez kalhot. Jeho krok připomíná epizodu, díky níž získal Shia LaBeouf roli v Nymfomance od Larse von Triera.

Společnosti Universal a Focus se zatím k jeho ambicím nevyjádřily. Proslýchá se, že v případě volby Van Santa by právě Pettyfer měl hrát hlavní mužskou roli příběhu - Christiana Greye, zbohatlíka se zálibou v sadomasochismu.

Jeho submisivní partnerku, Anastasii Steelovou měla podle někdejších úvah představovat Emma Watson, která však účast zatím popírá.

O režii projevila kromě Van Santa zájem také herečka Angelina Jolie a na pozici scénáristy se přihlásil autor Amerického Psycha Bret Easton Ellis. Film budou produkovat Michael De Luca a Dana Brunetti, kteří se podíleli na snímku The Social Network.  

 

Právě se děje

před 7 minutami

Bitcoin po výstupu nad 40 000 dolarů klesá, Amazon se ho přijímat nechystá

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin po krátkém pondělním výstupu nad 40 000 dolarů (zhruba 872 000 Kč) opět klesla. Největší světový internetových obchod Amazon totiž popřel zprávu, že hodlá do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle serveru CoinDesk se bitcoin krátce po 13:00 SELČ prodával za 37 598 dolarů. Jeho cena tak za posledních 24 hodin vykazovala pokles zhruba o 2,5 procenta. V pondělí večer přitom vystoupila až na 40 539,39 dolaru. Hranici 40 000 dolarů tak překonala poprvé od poloviny června.

K růstu ceny bitcoinu přispěla nedělní zpráva londýnského listu City A.M., že Amazon plánuje do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Amazon ale v pondělí tuto zprávu popřel. "Bez ohledu na náš zájem o tuto oblast není spekulace ohledně našich konkrétních plánů pro kryptoměny pravdivá," uvedla firma.

Zdroj: ČTK
Další zprávy