Please the Trees dokončují třetí desku A Forest Affair

Kultura Kultura
23. 8. 2012 9:51
Kapela ji nahrála v sanfranciském studiu Magnolia
Foto: Karin Zadrick

Praha - Indie rocková kapela Please the Trees vedená Václavem Havelkou aktuálně dokončuje třetí desku A Forest Affair. Album by mělo vyjít 10. října a kapela jej nahrála o rok dříve v sanfranciském studiu Magnolia s producentem Jonathanem Burnsidem - někdejším spolupracovníkem Melvins, Faith No More nebo třeba Nirvany.

A Forrest Affair bude obsahovat deset skladeb, které napsal právě Havelka. Vedle producenta Jonathana Burnsidea se však na výsledné podobě podíleli všichni členové skupiny včetně dnes už bývalého člena Zdeňka Kadlece. Ten kapelu opustil před dokončením nahrávky a nyní na jeho místě působí David Babka.

Please the Trees
Please the Trees | Foto: Dušan Tománek

Album vyjde 10. října na CD, LP a v digitálních formátech FLAC a MP3 prostřednictvím labelu Starcastic, u něhož svá kritikou kladně hodnocená alba vydali také Bonus, Prince of Tennis nebo Peťo Tázok & Karaoke Tundra.

Dosud Please the Trees vydávali na vlastním labelu. Na kontě mají alba Lion Prayer (2007) a Inlakesh (2010). Zpěvák a kytarista kapely Václav Havelka pak vydal také řadu sólových nahrávek pod pseudonymem selFbrush.

Do povědomí se Please The Trees v uplynulém roce dostali především spoluprací s pěveckým sborem seniorů Elpida, s nímž absolvovali rozsáhlé turné a vystoupili na řadě domácích festivalů. Celý projekt byl vyústěním kampaně proti diskriminaci seniorů, do kterého se Havelka v roce 2010 zapojil.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Izraelská armáda znásobí údery na Pásmo Gazy, USA vyšlou na Blízký východ diplomata

Izraelský bezpečnostní kabinet rozhodl na večerním zasedání, že armáda znásobí údery na Pásmo Gazy. Zaměří se na symboly tamního vládního hnutí Hamás. Podle televize Kanál 12 se zřejmě armáda zaměří na symboly Hamásu, které Pásmu Gazy vládne. Jedním z těchto cílů by mohla být podle televize budova ministerstva financí.

Izrael tvrdí, že se zaměřuje hlavně na vůdce obou skupin, ve středu ohlásil, že zabil šest členů vedení Hamásu. Izraelská armáda podle svého vyjádření zabila celkem 30 radikálů bojujících proti Izraeli. Hamás ve večerní zprávě upřesňující počet obětí v Pásmu Gazy oznámil, že o život tam přišlo 65 lidí, mezi nimiž je 16 dětí a pět žen. Izrael má sedm mrtvých včetně vojáka a dvou dětí.

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy