Neil Gaiman chystá další příběh o Sandmanovi

Kultura Kultura
16. 7. 2012 10:00
Nový comics má vyprávět dlouho chystaný příběh hlavního hrdiny - pána snů
Foto: JKab

Praha - Slavný britský autor fantasy Neil Gaiman oznámil, že chystá speciální dárek pro fanoušky jeho komiksové řady Sandman, která skončila v roce 1996 a příští rok oslaví pětadvacáté narozeniny. Gaiman hodlá napsat novou minisérii odehrávající se před začátkem původního příběhu.

V prvním díle Sandmana byl hlavní hrdina - vládce snů známý pod mnoha různými jmény - ovládnut rituálem skupiny okultistů a držen v zajetí sedmdesát let. Po útěku se snaží obnovit svoji říši snů a zároveň nastupuje na cestu odčinění chyb z minulosti. Čtenář je tak vtažen do dění v neuvěřitelných fantaskních světech. 

Gaiman se každopádně již těší na realizaci dlouho chystaného projektu. „Když jsem dokončil psaní Sandmana, jeden příběh zůstal ještě nedovyprávěn. Příběh toho, co se stalo Morfeovi (tj. Sandmanovi), že mohl být v prvním čísle komiksu tak snadno polapen a proč se navrátil z veliké dálky neuvěřitelně vyčerpán a oblečen jako do války. Bylo to vyprávění, které jsme zvažovali pro dvacáté výročí… Ale čas nám na to nezbyl. A nyní, když přichází pětadvacáté Sandmanovo výročí, jsem potěšen, jsem nervózní, že ten příběh konečně přijde na svět," prohlásil jednapadesátiletý spisovatel v poselství z Comic conu v San Diegu.   

 

Právě se děje

Další zprávy