Martin Scorsese produkuje film o Rogeru Ebertovi

Kultura Kultura
13. 9. 2012 8:23
Roger Ebert je nositelem Pulitzerovi ceny
Roger Ebert
Roger Ebert | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Martin Scorsese se rozhodl produkovat dokument o nejznámějším americkém filmovém kritikovi Rogeru Ebertovi. Scorsese se rozhodl čerpat z Ebertovy autobiografické knihy Život sám - Memoáry.  Režie se ujme dokumentarista Steve James, zatímco Steve Zaillian, který se Scorsesem spolupracoval na Ganzích v New Yorku, se na snímku bude podílet jako výkonný producent.

„Když jsem se poprvé dočetl, že o tom uvažují, přišlo to jak blesk z čistého nebe," napsal Roger Ebert do e - mailu Chicago Sun - Times. „Psal jsem o Hoop Dreams od Steva Jamese jako o skvělém americkém dokumentu. Jeho The Interrupters, o dobrovolnících snažících se zastavit pouliční násilí v Chicagu, je naléhavý a odvážný. Myslet na něj jako na někoho, kdo bude spolupracovat na mých memoárech je skvělé. Zaillian a Scorsese jsou také brilantní filmaři, nemohu být šťastnější, zvlášť proto, že jsem nikdy nemyslel, že by z mé knihy mohl být film," dodal Ebert.

Kniha popisuje Ebertovu cestu od začínajícího kritika po vítěze Pulitzerovy ceny, jeho různé televizní a filmové scénáře, boj s alkoholismem i rakovinou štítné žlázy, v důsledku níž od roku 2006 nemluví. Zaměřuje se také na jeho manželství, politické názory a duchovní přesvědčení.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy