Literaturu je možné tento týden v Praze slyšet

Kultura ČTK Kultura, ČTK
20. 10. 2011 6:00
Ulicemi znějí audioknihy českých spisovatelů
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Díky projektu Praha město literatury, který pořádá Městská knihovna, se můžou Pražané v ulicích metropole zaposlouchat do audioknih od pěti českých autorů.

Brumlovkou se z reproduktorů ve tvaru ptačích budek linou slova Petra Síse. Spisovatel, grafik, ilustrátor a autor animovaných filmů vypráví kouzelné příběhy z Tibetu, jak je zažil jeho tatínek. Ve Stromovce v podání Báry Hrzánové zní Šrutovi Lichožrouti.

Ve Františkánské zahradě v centru Prahy znÍ Kavárna nad Prahou -  vzpomínky pražské německy píšící autorky Lenky Reinerové na významné osobnosti pražského kulturního života. Puntíkářům Miloše Kratochvíla hlas propůjčil herec David Prachař. Line se na náměstí Míru.

Foto: Nakladatelství XYZ

Chodci se se současnou literaturou potkají i u Národní technické knihovny v Dejvicích, kde znějí Povídky z prvního a druhého poločasu v podání Ivana Trojana. V krátkých příbězích Ota Pavel a Petr Feldstein vzpomínají na fotbalistu Josefa Masopusta.

Posluchači se s "audioknihami" v pražských čtvrtích setkají až do neděle. Hlavním cílem projektu je "podpořit vnímání Prahy jako místa, které inspiruje k vlastní tvorbě a podněcuje k četbě a zájmu o literaturu a knihy obecně".

Každé místo je označeno QR kódem, který posluchače navede na webovou stránku, kde jsou uvedeny všechny důležité informace; název, autor a krátká anotace.

"Místa i knihy byly vybrány tak, aby spolu souzněly a čtení nebylo rušivým elementem, ale naopak důvodem, aby se chodec-čtenář na chvilku zastavil a zaposlouchal," uvedla mluvčí Městské knihovny v Praze Lenka Hanzlíková.

 

Právě se děje

Další zprávy