reklama
 
 

Kytarista Joe Bonamassa vrátí do Prahy výtečné blues

4. 3. 2013 14:07
Joe Bonamassa vystoupí 5. října v pražském Kongresovém centru

Praha - Slavný bluesový kytarista Joe Bonamassa se v rámci světového turné vrátí 5. října do Prahy. Se svou kapelou vystoupí v Kongresovém centru.

Kritiky i posluchači oceňovaný hudebník na koncertě zahraje průřez své dosavadní tvorby včetně novinek z chystaného alba, které je naplánované na druhou polovinu letošního roku. Vstupenky v síti Ticketpro budou v prodeji od čtvrtka 7. března.

Bonamassa je považován za jednoho z nejlepších současných blues-rockových kytaristů. Bývá velmi často srovnáván s velikány žánru Jeffem Beckem či Stevie Ray Vaughanem. Má na svém kontě několik triumfů v anketě časopisu Guitar Player, a to jak v kategorii nejlepší kytarista světa i nejlepší bluesový kytarista.

Na kytaru začal hrát ve čtyřech letech a už ve dvanácti předskakoval na koncertě B. B. Kinga. Posbíral mnoho hudebních ocenění včetně nejlepšího kytaristy roku, profesionální kariéru odstartoval v pětadvaceti letech a od té doby vydal třináct samostatných alb a všechna ve svém vlastním vydavatelství J&R Adventures.

Bonamassa je také znám svým "workoholismem". Během roku je schopen odehrát průměrně dvě stovky koncertů a k tomu vydat minimálně jedno až dvě alba. Mimo sólové kariéry se podílí také na řadě dalších hudebních projektů a kooperací včetně vlastní nadace „Keeping The Blues Alive", což se by dalo volně přeložit jako „Nenechme blues zemřít". 

Letos Joe Bonamassa vydá první akustické album nahrané ve Vídeňské opeře, nová deska vyjde i jeho vedlejšímu funky-groove projektu Rock Candy Funk Party a k tomu chystá další album ve spolupráci s Beth Hart a už zmíněné sólové album.

V České republice hrál naposledy minulý rok v únoru, předtím se zastavil v létě 2011 na turné se superkapelou Black Country Communion v přírodním amfiteátru v Lokti.

autor: Kultura | 4. 3. 2013 14:07

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama