Kung-fu Sněhurka zmizela, zabil ji John Carter

Kultura Kultura
29. 5. 2012 7:00
Společnost Disney nechce riskovat další propadák

Praha - Tento týden byly zastaveny přípravy na chystaný kung-fu film s pohádkovými motivy od společnosti Disney. Příběh se měl odehrávat v Hong Kongu 19. století. Hlavní hrdinkou byla mladá dívka, která uteče od macechy a připojí se k řádu sedmi bojovníků s démony. Původní název Snow and the Seven ještě víc upozorňoval na příbuznost k pohádce o Sněhurce a sedmi trpaslících. Právě Disney kdysi příběh převedla do prvního celovečerního animovaného filmu.  

Natáčení, které mělo letos začít, bylo zřejmě zrušeno z více důvodů, ale nejdůležitější roli zřejmě sehrála výše rozpočtu - více než 150 miliónů dolarů. Zopakovat neúspěch ve stylu Johna Cartera, by asi nebylo vhodné ani pro takový gigant, jakým je Disney. Svou roli nicméně sehrál i fakt, že do hlavní role byla obsazena nepříliš známá Saoirse Ronan (Hanna, Violet&Daisy) a režírovat měl debutant Michael Gracey. Disneymu se navíc nepodařilo ani sehnat pro film partnera, který by se podílel na jeho sponzoringu.

Idea kombinace Sněhurky a kung-fu byla zhruba deset let stará a hlavní roli měla původně ztělesnit Natalie Portman.

Společnost se pořád snaží zahladit možné škody, které svým vedením způsobil bývalý ředitel studií Rich Ross. Ten musel opustit funkci kvůli neúspěšným projektům Máma mezi Marťany a právě John Carter: Mezi dvěma světy. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zablokoval barmské armádě přístup ke svým platformám

Společnost Facebook oznámila, že barmské armádě s okamžitou účinností zablokovala přístup ke stejnojmenné sociální síti a na Instagram. Informovala o tom agentura Reuters. Stalo se tak v atmosféře demonstrací proti vojenskému puči z 1. února.

"Události po převratu z 1. února, včetně násilí se smrtelnými následky, uspíšily nutnost tohoto zákazu," uvedla společnost Facebook. Domnívá se, že umožňovat barmské armádě, aby nadále mohla sociální sítě Facebook a Instagram využívat, s sebou nese příliš velká rizika. Facebook také odřízne komerční společnosti napojené na barmskou armádu od možnosti zadávat reklamu na svých platformách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy